14-02-2015
13 лютого у виконкомі Дніпродзержинської міської ради відбулася презентація розробки і впровадження регіональних та муніципальних геоінформаційних систем.
На початку зустрічі міський голова Станіслав Сафронов наголосив, що місто – це складний організм, який постійно змінюється. Інформаційні потреби і перелік завдань, що потребують нових даних, будуть весь час розширюватися. Тому для ефективного управління міським господарством необхідно створити єдину інформаційну базу.
«З розвитком комп’ютерних технологій майже кожен громадянин має власні електронні засоби інформатизації та доступу до інформаційних ресурсів через мережу Інтернет. Упровадження новітніх технологій в систему управління містом – важлива складова розвитку Дніпродзержинська», – сказав Станіслав Сафронов.
На презентацію були запрошені головуючі постійних комісій міської ради, керівники структурних підрозділів міської ради, підприємств та організацій – можливих суб’єктів, задіяних геоінформаційною системою. Ознайомити із сучасними вітчизняними досягненнями галузі та досвідом впровадження геоінформаційних технологій в населених пунктах України до міста завітали спеціалісти одного з провідних розробників таких систем – підприємства з Вінниці. У цьому місті муніципальна ГІС уже впроваджена і вдало функціонує.
Технічний директор компанії зазначив, що підприємство вже співпрацює з двома містами області – Дніпропетровськом і Кривим Рогом, та наголосив, що ГІС є дієвим інструментом для прийняття вірних управлінських рішень. Основна його мета – консолідація всіх інформаційних ресурсів міста.
«Геоінформаційні системи дозволяють вирішувати завдання збору, розподілу, аналізу і візуалізації даних з просторовою прив’язкою. Переваги цієї системи – ефективний обмін даними, єдина система класифікації та кодування. Це надзвичайно зручно та вигідно, оскільки все міститься в електронному вигляді», – зазначив представник підприємства. Він навів деякі приклади застосування системи: використання даних з державного земельного кадастру, паспортизація земельних ділянок та об’єктів нерухомості, інженерних мереж. Система може працювати не лише з двовимірними моделями, а й ураховувати рельєф місцевості, створювати 3D-моделі об’єктів.
Також технічний директор компанії наголосив, що створення повнофункціональної муніципальної геоінформаційної системи дозволить автоматизувати процеси реагування на аварійні ситуації, підвищити керованість процесів соціально-економічного розвитку, забезпечить прозорість рішень посадових осіб для громади міста.
Станіслав Сафронов подякував фахівцям підприємства та висловив сподівання, що геоінформаційна система буде впроваджена і в Дніпродзержинську. «Якщо така база буде створена, це забезпечить швидкий обмін даними між усіма структурами за життєво важливими напрямами», – сказав міський голова.
Запровадження та розвиток системи управління територією міста на базі ГІС-технологій (геоінформаційних систем) передбачає Стратегія розвитку Дніпродзержинська на період до 2020 року, затверджена рішенням міської ради.