У Дніпродзержинську відбулося засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва
05-03-2015
3 березня у виконкомі Дніпродзержинської міської ради пройшло засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва. За дорученням міського голови Станіслава Сафронова засідання провів його заступник Юрій Бєлобородов.
Черга денна розпочалася з актуального питання – про стан на фінансовому ринку України. Про тенденції на валютному ринку та поточну ситуацію з кредитуванням розповів регіональний керівник одного з комерційних банків. Він зазначив, що стрімке падіння курсу гривні пов’язане з подіями на сході країни та зупинкою експорту. Інвестиційні програми у першому півріччі закриті, ринок чекає, доки в країні стане спокійніше. Також він зауважив, що багато валюти вийшло за межі країни, чимало її знаходиться і на руках у населення: якщо б усі ці гроші повернулися в систему, то й міжнародних кредитів Україні брати б не довелося.
Як зазначив представник банку, зниження курсу долара за останні три дні не може не радувати, проте рішучі дії Нацбанку дещо запізнилися. На думку експерта, економічно обґрунтований курс складає 16-17 гривень за долар.
Заходи для запобігання непродуктивним витокам капіталу за межі країни сприятимуть стабілізації внутрішнього валютного ринку. Якщо Уряд і надалі не пускатиме на ринок спекулянтів, долар по 21-22 гривні цілком реальний.
Також, за умов нинішнього розриву ліквідності банківської системи, навряд чи з’являться ресурси для активного кредитування. Експерт наголосив, що реально кредитуючих банків на сьогодні всього декілька, і про кредити в цьому році, швидше за все, доведеться забути.
Представники Дніпродзержинської об’єднаної податкової інспекції та міського центру зайнятості ознайомили присутніх зі змінами, які відбулися в законодавстві стосовно реєстрації трудових договорів та порядку надання звітності до органів Державної фіскальної служби України та Державної служби зайнятості. Зокрема, з 1 січня 2015 року до законодавства внесена низка змін з метою легалізації праці. Роботодавець, приймаючи на роботу працівника, зобов’язаний видати наказ чи розпорядження про прийняття на роботу. Інакше роботодавцеві загрожують значні штрафи та судові розгляди. (Раніше трудовий договір вважався укладеним і тоді, коли наказу чи розпорядження не було видано, але працівника фактично було допущено до роботи). Також з 1 січня значно збільшено розміри штрафів за порушення законодавства про працю.
Окрім зазначеного, зміни до Кодексу законів про працю України містять ще одне нововведення: роботодавець повинен повідомити центральний орган виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Без такого повідомлення роботодавцеві заборонено допускати працівника до роботи.
На засіданні члени координаційної ради з питань розвитку підприємництва підтримали проект листа-звернення до вищих органів влади України. У листі наголошується, що в умовах економічної кризи виник ряд проблемних питань, які несуть загрозу для малого бізнесу, впливають на показники розвитку підприємництва. «З метою підтримки малого та середнього підприємництва координаційна рада звертається до Вас з проханням розглянути пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства та ініціювати питання на законодавчому рівні щодо підтримки та розвитку малого та середнього підприємництва під час економічної кризи», – йдеться у зверненні, до якого додано перелік відповідних пропозицій.
Також на засіданні було обговорено низку проектів регуляторних актів, зокрема – про затвердження Порядку визначення плати за площі під вбудовано-прибудованими нежилими приміщеннями багатоквартирних жилих будинків з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території.