9 березня виповнюється 201 рік із дня народження великого поета, художника, мислителя, справжнього генія українського народу – Тараса Шевченка. Дніпродзержинськ відзначить Шевченківські дні урочистими заходами в міських бібліотеках, музеї та театрі.
«У вічному слові Кобзаря відчувається дух єдності, заклик до боротьби українського народу за свободу та незалежність. І в наш час Шевченкові твори звучать актуально, сучасно, закликаючи нас цінувати та берегти рідну країну», – переконаний міський голова Станіслав Сафронов.
9 березня відбудеться урочисте покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку. У музеї історії міста в цей день пройде шевченківське свято «Не вмирає душа наша», в ході якого лунатимуть пісні на вірші Тараса Шевченка, всі бажаючі матимуть можливість продекламувати свої улюблені рядки поета, також відбудеться перегляд фільму, присвяченому Великому Кобзареві.
У центральній міській бібліотеці імені Шевченка відкрито виставку-колекцію різних видань «Кобзарів». В юнацькому відділі центральної бібліотеки та в бібліотеках-філіалах проходять поетичні години. Бібліотека-філіал № 7 проведе віртуальну подорож по музею Тараса Шевченка.
Протягом березня в Музеї історії міста триватиме художня виставка «Мистецька спадщина Кобзаря» із фондів Національного музею Тараса Шевченка. На виставці представлено 42 репродукції робіт Шевченка, виконаних у різній техніці – сепія, офорти, акварелі, олійний живопис – за різні роки становлення художника, починаючи з доакадемічних малюнків, творів з художнього альбому «Живописна Україна», начерків часів заслання і закінчуючи роботами, створеними в останні роки життя. Виставку доповнюють експонати з фондів Музею історії міста – унікальний портрет Тараса Шевченка роботи Фотія Красицького, надрукований у Києві в 1906 році, видання «Кобзаря» різних років, макет пам’ятника Тарасу Шевченку, виконаний заслуженим художником України Гарніком Хачатряном.
Крім цього, в березні музей влаштує урок-екскурсію «Шевченко в пам’яті народній» та проведе засідання кіноклубу «Відродження» на тему «Той, хто прорік націю».
На честь пам’ятних Шевченківських днів на сцені театру імені Лесі Українки пройдуть вистави за п’єсами українських авторів, один з яких став засновником національної літератури, а інший – продовжувачем справи Тараса Шевченка у розвитку української художньої мови.
6 березня буде показана музична комедія «Сватання на Гончарівці», яку написав славнозвісний «батько української прози» Григорій Квітка-Основ’яненко. Створена 180 років тому, п’єса не сходить з театральних сцен, кожне нове покоління знаходить там яскраві, реалістичні, повні гумору картини народного побуту, переймає через них дух, історію і традиції України.
13 березня глядачі зустрінуться з трагіфарсом Володимира Винниченка «Закон». Автор п’єси відомий світу не тільки як талановитий письменник, але й як активний політичний діяч перших двох десятиріч минулого століття. Проте за суворою назвою п’єси, написаної в 1924 році, не криється жодних політичних перипетій. Це мелодраматична історія, яка сталася в українській інтелігентній сім’ї, що дуже хотіла мати дитину, але не могла її народити.
12 березня всі бажаючі зможуть переглянути виставу-присвяту Великому Кобзареві – балет-феєрію «Душа поета» за мотивами поеми-комедії Шевченка «Сон». Вистава відзначена дипломом 1 ступеня Дніпропетровського обласного театрального фестивалю, присвяченого 200-річчю Тараса Шевченка, Міською премією в області культури, мистецтва і літератури, та дипломом Фестивалю-конкурсу театрів Придніпров’я «Січеславна-2014». До речі, 12 березня на спектакль «Душа поета» усі квитки продаються за пільговою ціною – 20 гривень, це буде перший день проведення щомісячної акції «Доступний театр».