18-09-2015
16 вересня під головуванням першого заступника міського голови Андрія Білоусова відбулася розширена нарада робочої групи з координації та сприяння в організації роботи щодо розробки проекту «Екологічної програми Дніпродзержинська на 2016-2020 роки». У ході наради для обговорення було презентовано новий варіант екологічної програми зі створення в місті сприятливих умов для життя населення шляхом поліпшення стану навколишнього середовища.
Розробником нової програми виступає ТОВ НВП «Центр екологічного аудиту та чистих технологій» під керівництвом директора, доктора біологічних наук Григорія Шматкова.
«При розробці програми ми зібрали всі дані й детально вивчили невиконані пункти попередньої програми. Порівняльний аналіз показує, що виконання багатьох пунктів було проігноровано підприємствами, адже саме вони і є основними джерелами забруднення атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів міста», - сказав Григорій Шматков.
В екологічній програмі на 2016-2020 роки передбачено 30 загальноміських заходів і 39 завдань, які необхідно буде виконати промисловим підприємствам міста. Також заплановано виконання підприємствами 14 пунктів, які не виконані в попередні роки.
У ході наради свої пропозиції та зауваження активно висловлював керівник екологічної громадської організації «Голос природи» Євген Колішевський. Зокрема, він запропонував посилити відповідальність за спалювання опалого листя, оскільки смог від осінніх багать також істотно впливає на стан атмосферного повітря.
Як запевнив виконувач обов’язків начальника департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації Руслан Стрілець, обласний департамент екології буде надавати всебічну допомогу для успішної реалізації всіх пунктів нової еко-програми Дніпродзержинська.
«У нас є деякі зауваження до сьогоднішньої презентації, які, я впевнений, ми узгодимо і виправимо. У будь-якому разі ми будемо використовувати весь наявний у нас ресурс для того, щоб містоутворюючі підприємства виконували всі пункти заходів, прописаних у новій програмі, а також забезпечимо додаткову фінансову підтримку для її виконання», - сказав Руслан Стрілець.
«Кожен мешканець міста може особисто ознайомитися з розробленою програмою виходу з екологічної кризи на 2016-2020 роки. Її повний варіант розміщено на офіційному сайті міської ради, і всі, у кого є зауваження та пропозиції, можуть письмово надати їх для розгляду в управління екології. Нам необхідно врахувати всі заходи, включити їх до списку завдань і суворо стежити за їх виконанням. Тільки після цього ми реально зможемо зробити наше місто чистішим та безпечнішим», - зазначив Андрій Білоусов.