19-09-2008
16 вересня у Дніпродзержинську відбулася робоча зустріч міського голови Ярослава Корчевського з представниками компанії «AES Climate Change&Technologi Development» (США).
Компанія АЕS висловила зацікавленість інвестуванням проектів реконструкції системи теплопостачання, утилізації побутових відходів у Дніпродзержинську з використанням «зелених інвестицій» після серії переговорів з міським головою Дніпродзержинська Ярославом Корчевським і народним депутатом України Євгеном Шаго, які відбулися раніше у Київі.
Група представників інвестиційної компанії на чолі з виконавчим директором АЕS по Європі і Африці Девідом Унгаром приїхала до нашого міста на запрошення Ярослава Корчевського і Євгена Шаго (народний депутат теж прийняв участь у зустрічі 16 вересня). До співбесіди з представниками фірми, яка проходила у приміщенні виконкому міської ради, були запрошені керівники провідних промислових підприємств, організацій та установ Дніпродзержинська, філій банків, а також голови районних у місті рад, заступники міського голови.
Один із напрямків діяльності компанії - розробка проектів по скороченню викидів шкідливих газів у навколишнє середовище. За умовами Кіотського протоколу дієвим механізмом по обмеженню шкідливих викидів стануть квоти, які підприємства зможуть купувати на національному чи міжнародному ринках. Таку систему американські бізнесмени пропонували ввести на дніпродзержинських підприємствах. Ярослав Корчевський погодився з цим рішенням і заявив, що Дніпродзержинськ має всі можливості для торгівлі квотами на викиди вуглекислого газу.
Того ж дня Ярослав Корчевський провів серію виїзних нарад із представниками фірми AES: на Дніпродзержинській ТЕЦ, Лівобережній котельні, сучасній котельні по вул. Колеусівській, полігоні побутових відходів.
AES –провідна міжнародна енергетична компанія (122 електростанції загальною потужністю 44 тис. МВт), яка виробляє та розподіляє електричну енергію у 26 країнах світу, серед яких – Австралія, Аргентина, Бразилія, Індія, Італія, Канада, Німеччина та інші, в тому числі Україна. 14 розподільчих компаній, що входять до складу корпорації, постачають електроенергію 100 мільйонам споживачів: населенню, державним і комерційним структурам, промисловості.