Модернізація ДМКД – одне з найважливіших промислових досягнень Дніпропетровщини
12-01-2016
Стабілізація промислового виробництва, розширення ринків збуту та додаткові кошти в бюджет регіону та країни. Чим відзначилися промислові підприємства Дніпропетровщини минулого року? Прес-служба облдержадміністрації опублікувала ТОП-5 промислових досягнень Дніпропетровщини у 2015-му.
Дніпропетровщині вдалося «перезавантажити» металургійне виробництво. Ще у квітні область однією з перших в Україні зупинила падіння обсягів металургійного виробництва, а за кілька місяців – почала їх нарощувати. Дніпропетровщина зробила ставку на модернізацію та пошук нових ринків. Промисловість – це, в першу чергу, бізнес. Така позиція очільника регіону Валентина Резніченка. Облдержадміністрація стала гарантом стабільності в регіоні та його відкритості світові, створила комфортні умови для розвитку промислових підприємств.
Дніпропетровщина посіла 1 місце в Україні за обсягами реалізації промислової продукції. 20% всіх коштів від продажу промислової продукції України заробили підприємства Дніпропетровщини. За 11 місяців 2015 року – 264 млрд. грн., що майже на 50 млрд. грн. більше, ніж минулоріч. Дніпропетровська область цьогоріч виготовила 76,7% українських труб, 40,2% чавуну країни та майже 53% всієї сталі.
Промислові підприємства Дніпропетровщини щомісяця приносять в бюджет більше 1 мільярда доларів США. Половину цих коштів вони заробляють за кордоном у реальній валюті. Важливо й те, що Дніпропетровщина зберігає позитивний баланс зовнішньоекономічної діяльності: у 2015-му експортувала товарів на 2,9 млрд. дол. більше, ніж імпортувала. Зокрема, Дніпропетровщина відправила значну кількість промислових товарів до Китаю, Єгипту, Туреччини, Польщі, Чехії та Румунії.
На Дніпропетровщині будуть розробляти 4 нові родовища газу. Займатиметься розробкою покладів «Шебелинкагазвидобування» - філія державного підприємства «Укргазвидобування». Щоб почати видобуток газу, «Укргазвидобування» має отримати ліцензію. Після цього його філія «Шебелинкагазвидобування» проведе геологорозвідувальні роботи – оцінить обсяги можливого видобутку. Потім розпочнуться буріння нових свердловин, які розташовані в Павлоградському та Юріївському районах. В Новомосковському та Магдалинівському районах, де вже працює Перещепинське родовище, збільшать видобуток газу. За попередніми прогнозами, розробка нових родовищ дозволить збільшити об’єми газу на 25-35 млн. кубічних метрів на рік , тобто на 10%.
Модернізовано Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського. На заводі замінили неекономну стару газову систему доменної печі на нову сучасну, запустили первинну обробку сталі та новий дротяний стан. Більше півмільярда доларів знадобилося на відродження славнозвісної «Дзержинки». І це вже дало результати. За підсумком 2015 року на 3,7% перевищено минулорічні обсяги виробництва чавуну, на 8,2% - сталі, на 8% – прокату.