ЗВІТ
про результати повторного відстеження
рішення виконавчого комітету міської ради від 25.06.2008 №522
«Про здійснення державного контролю з питань охорони праці у суб’єктів господарювання міста»
Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується:
Рішення виконавчого комітету міської ради «Про здійснення державного контролю з питань охорони праці у суб’єктів господарювання міста».
Назва виконавця заходів з відстеження:
Управління праці та соціального захисту населення міської ради
Цілі прийняття акта:
Метою даного регуляторного акта є:
- забезпечення реалізації конституційних прав громадян на безпечні, здорові та нешкідливі умови праці:
- надання методичної допомоги з питань охорони праці роботодавцям, які згідно з чинним законодавством відповідають за створення безпечних умов праці на кожному робочому місці;
- сприяння зменшенню кількості нещасних випадків шляхом проведення профілактично-роз’яснювальної роботи.
Строк виконання заходів:
15 лютого – 1 квітня 2010 року
Тип відстеження: повторне
Методи одержання результатів відстеження:
Методами відстеження результатів регуляторного акта є щоквартальне проведення аналізу здійснення органами місцевого самоврядування контролю (перевірок) щодо додержання суб’єктами господарювання чинного законодавства з охорони праці.
Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також спосіб одержання даних:
Результативність регуляторного акта управлінням праці та соціального захисту населення міської ради відстежується шляхом аналізу інформацій:
- результатів перевірок, здійснених управлінням праці та соціального захисту населення міської ради;
- про здійснення перевірок управліннями праці та соціального захисту населення районних у місті рад;
- щодо кількості показників виробничого травматизму та професійної захворюваності на підприємствах міста.
Кількісні та якісні значення показників результативності акта:
Відстеження кількісних показників результативності регуляторного акту пов’язано з показниками кількості здійснених перевірок, проведених спеціалістами управлінь праці та соціального захисту населення, виявлених порушень з питань охорони праці суб’єктами господарювання та їх усуненням в зазначені терміни шляхом щоквартального статистичного спостереження.
Визначена мета досягається під час виконання вимог регуляторного акта без додаткових витрат для суб'єктів господарювання тому, що впроваджені заходи дадуть змогу підвищити рівень безпеки праці, зменшити вплив небезпечних і шкідливих факторів виробництва та зменшити кількість випадків травмування на виробництві та, в свою чергу, втрат на відшкодування працездатності.
Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:
Прийняття регуляторного акта, зокрема сприяло соціального захисту працівників, які працюють в шкідливих умовах праці, створенню безпечних умов праці на виробництві, системи управлінням охорони праці, проведення профілактичної роботи, а також виникненню нещасних випадків та зменшенню витрат коштів на відшкодування втрат працездатності шляхом надання методичної допомоги та проведення профілактично-роз’яснювальної роботи.
Так у 2009 році на 30 підприємствах міста усіх форм власності сталося 89 нещасних випадки, в результаті яких постраждали 91 працівник. В порівнянні з 2008 роком виробничий травматизм зменшився на 15 випадків, тобто на 14,42%, кількість травмованих - на 20,9%, кількість групових випадків зменшилась на 4 випадки, тобто на 80%.
У зв’язку з дією Постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2009 року №502 «Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року», здійснювати планові перевірки стану охорони праці можливо лише у суб’єктів з високим ступенем ризику.
Проведений аналіз інформацій районних управлінь праці та соціального захисту населення, які надано до управління праці та соціального захисту населення міської ради показав, що за період з 01.10.2009 по 01.04.2010 перевірок щодо стану охорони праці та соціального захисту працівників, які зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці, здійснено на 14 підприємствах міста. Під час зазначених перевірок виявлено 23 порушення чинного законодавства з питань охорони праці.
Продовжується робота з підприємствами щодо усунення виявлених під час перевірок у 2009 році порушень з охорони праці: з 342 зауважень усунуто 237, в стадії виконання – 45. Аналіз стану невиконання підприємствами наданих зауважень свідчить, що деякі підприємства припинили свою господарську діяльність. На ряді підприємств міста причиною невиконання наданих зауважень (проведення атестації робочих місць за умовами праці, проходження навчання з питань охорони праці) є відсутність коштів у зв’язку з зниженням рівня виробництва, а в бюджетних установах – відсутність фінансування на заходи з охорони праці.
З метою усунення виявлених порушень з охорони праці та атестації робочих місць за умовами праці постійно надаються консультації та методична допомога представникам підприємств міста усіх форм власності.
Разом з тим, деякі суб’єкти господарювання не надають інформацію про усунення виявлених порушень чинного законодавства та не звертаються за допомогою щодо їх вирішення.
З метою активізації роботи щодо усунення виявлених порушень та відповідного реагування направлено листи до прокуратури Дніпровського та Баглійського району, головному державному експерту умов праці у Дніпропетровській області Просандєєву О.І., начальнику територіального управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області Кожушку А.П.
Висновок
Аналіз повторного відстеження свідчить про те, що рішення виконавчого комітету міської ради від 25.06.2008 №522 «Про здійснення державного контролю з питань охорони праці у суб’єктів господарювання міста» є актуальним і не потребує змін.
Застосування даного регуляторного акту дасть змогу й в подальшому надавати консультативну та методичну допомогу суб’єктам господарювання міста з питань охорони праці та соціального захисту працюючих в шкідливих умовах праці, що, в свою чергу, повинно привести до зменшення в цілому по місту кількості нещасних випадків, попередження виникнення профзахворювань шляхом проведення профілактично-роз’яснювальної роботи.
Міський голова Я.С.КОРЧЕВСЬКИЙ