Повідомлення щодо розміщення зовнішньої реклами

 

Управління містобудування та архітектури міської ради, яке уповноважено міською радою виконувати функцію робочого органу для регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами у м.Дніпродзержинську
ПОВІДОМЛЯЄ:
Власникам об’єктів містобудування у м.Дніпродзержинську необхідно оформити дозволи на розміщення зовнішньої реклами на рекламні засоби, які розміщені на фасадах об’єктів. З першого вересня буде проводитись інвентаризація фасадів будівель та споруд щодо виявлення самовільно встановлених рекламних засобів та вивісок на об’єктах містобудування, розміщених на магістральних вулицях міста.
Для отриманням дозволу на розміщення зовнішньої реклами звертатись до центру надання адміністративних послуг м.Дніпродзержинська
«Міський центр муніципальних послуг» за адресою просп. Комсомольський,10/12 (тел.: 2-61-50). Інформація, щодо отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами, розміщена на офіційному сайті міської ради.
ІНФОРМУЄМО:
Відповідно до статті 21 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» (зі змінами) елементами благоустрою є засоби зовнішньої реклами та малі архітектурні форми. До малих архітектурних форм належать інформаційні стенди, дошки, вивіски та інші елементи благоустрою, визначені законодавством.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про рекламу» (зі змінами):
зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг;
реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких осіб чи товару;
рекламні засоби - засоби, що використовуються для доведення реклами до її споживача.
Відповідно до постанови КМУ «Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами» (зі змінами):
вивіска чи табличка - елемент на будинку, будівлі або споруді з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать такій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщений на зовнішній поверхні будинку, будівлі або споруди не вище першого поверху або на поверсі, де розташовується власне чи надане у користування особі приміщення (крім, випадків, коли суб’єкту господарювання належить на праві власності або користування вся будівля або споруда), біля входу у таке приміщення, який не є рекламою.
Вивіски чи таблички:
- повинні розміщуватися без втручання у несучі конструкції, легко демонтуватися, щоб не створювати перешкод під час робіт, пов’язаних з експлуатацією та ремонтом будівель і споруд, на яких вони розміщуються;
- не повинні відтворювати зображення дорожніх знаків;
- не повинні розміщуватися на будинках або спорудах - об’єктах незавершеного будівництва;
- площа поверхні не повинна перевищувати 3 кв. метрів.
Відповідно до п. 3 постанови КМУ «Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами» (зі змінами) - зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами сільських, селищних, міських рад відповідно до цих Правил. На території м.Дніпродзержинська зовнішня реклама розміщується відповідно до Порядку розміщення зовнішньої реклами у м.Дніпродзержинську, який затверджений рішенням виконавчого комітету Дніпродзержинської міської ради від 28.03.2011 №116 «Про затвердження Порядку розміщення зовнішньої реклами у м.Дніпродзержинську».
Для отриманням дозволу на розміщення зовнішньої реклами звертатись до центру надання адміністративних послуг м.Дніпродзержинська
«Міський центр муніципальних послуг» за адресою просп. Комсомольський,10/12 (тел.: 2-61-50). Інформація, щодо отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами, розміщена на офіційному сайті міської ради.
         Відповідно до статті 25 закону України «Про основи містобудівної діяльності» відповідальність за порушення містобудівного законодавства, самовільну зміну архітектурного вигляду споруди в процесі експлуатації власники об’єктів містобудування несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством.
Відповідно до ст. 97 Кодексу України про адміністративні порушення самовільне будівництво будинків або споруд, а так само самовільна зміна архітектурного вигляду будинків або споруд під час експлуатації - тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від дев'яти до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 152 Кодексу України про адміністративні порушення - порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Заступник міського голови
з питань діяльності виконавчих
органів міської ради, начальник
управління містобудування та
архітектури міської ради – 
головний архітектор міста                                                     Ю.В.БЄЛОБОРОДОВ