Головна / Posylannya / ODPI informuye /
2016-03-01 20:54:04
          
Дніпродзержинська ОДПІ інформує платників

 Фізичні особи декларують свої доходи за 2015 рік по-новому

 

Фізичні особи – платники податків декларують свої доходи, отримані у 2015 році, за новою формою декларації про майновий стан і доходи (далі – нова декларації).

Нова форма декларації та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 (зареєстрований Міністерством юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743) і вводиться в дію з 1 січня 2016 року.

Для спрощення та зменшення часу для заповнення декларації обсяг нової декларації зменшено з 2-х аркушів до 1-го, а кількість додатків – з 7-ми до 4-х.

Додатки заповнюються лише при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподатковуваного доходу, а саме:

- при отриманні доходів від двох та більше податкових агентів заповнюється додаток Ф1;

- при операціях з інвестиційними активами заповнюється додаток Ф2;

- при отриманні іноземних доходів заповнюється додаток Ф3;

- при отриманні доходів самозайнятими особами заповнюється додаток Ф4.

У новій формі декларації відображається інформація щодо отриманих доходів, відомості щодо утриманого (сплаченого) податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) і військового збору та визначені податкові зобов’язання за операціями з нерухомим/рухомим майном, спадщини (дарування) та надання майна у лізинг, оренду (суборенду), житловий найм (піднайм).

Крім того, відомості про власну нерухомість та/або нерухомість, яка надається в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) зазначається у розділі VII нової декларації, а відомості про власне рухоме майно та/або рухоме майно, яка надається в оренду (суборенду) зазначається у розділі VIІІ нової декларації.

Звертаємо увагу, що у графі «Категорії об’єктів» нерухомого/рухомого майна у розділах VII та VIІІ нової декларації тепер зазначаються не назви об’єктів, а номер, що відповідає категорії об’єкта.

Так, наприклад, для нерухомого майна земельні ділянки зазначаються у декларації з категорією «1»; житлові будинки з категорією «2»; квартири – «3»; садовий (дачний) будинок – «4»; гараж – «5»; водойми – «6»; інше нерухоме   майно – «7».

Сума ПДФО, на яку зменшуються податкові зобов’язання у зв’язку з використанням права та податкову знижку, розраховується лише у розділі III нової декларації без заповнення додатка. При цьому не зазначаються реквізити документів, які підтверджують понесені витрати, а вказуються лише категорії понесених витрат (вказуєтьсмя позначка «Х» на відповідних категоріях «1», «2», «3», «4», «5», «6», «7», «8») та загальна сума фактично здійснених протягом звітного податкового року витрат (рядки 13 та 14 декларації).

Акцентуємо увагу, що норма підпункту 166.3.4 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) щодо права на податкову знижку за витратами, понесеними для компенсації вартості платних послуг з лікування (категорія витрат за номером «4»), відповідно до пункту 1 розділу XIX Прикінцевих положень Кодексу набирає чинності з 1 січня року, наступного за роком, в якому набере чинності закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування.

На сьогодні такий закон не прийнято, а, отже, платники податків не мають право на отримання знижки згідно з підпунктом 166.3.4 пункту 166.3 статті 166 Кодексу. Відповідно, за 2015 рік категорія витрат за номером «4» розділу III нової декларації платниками податків не заповнюється.

Слід зазначити, що з 01.01.2016 платник податку має право на повернення ПДФО при відємній різниці за результатами перерахунку податку відповідно до підпункту «є» пункту 176.1 статті 176 Кодексу. Додаток Ф1 до нової форми декларації доповнено рядком, в якому відображається сума ПДФО, що підлягає поверненню з бюджету за результатами такого перерахунку.

                                                                                                       Сектор комунікацій

                                                                                                  Дніпродзержинської ОДПІ

 

Щодо методики нарахування 5 - відсоткового акцизного податку

 з роздрібної торгівлі підакцизними товарами

 

Згідно ст. 214 Кодексу базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів, що реалізовані відповідно до п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 Кодексу.

Отже, враховуючи викладене вище, акцизний податок з роздрібних продажів нараховується на вартість (роздрібну ціну продажу) з податком на додану вартість підакцизних товарів та не включається до бази оподаткування ПДВ таких операцій.

Сума податкового зобов'язання з акцизного податку з роздрібних продажів (Пза) обчислюється за формулою:

ПЗа = ФРЦ: 105x5, де

ФРЦ - фактична роздрібна ціна (ціна у фіскальному чеку) з урахуванням ПДВ та нарахованого на цю ціну акцизного податку.

Сума податкового зобов'язання з ПДВ (ПЗпдв) буде складати:

ПЗпдв = (ФРЦ - Пза): 120x20.

Наприклад, за умови, що фактична роздрібна ціна підакцизних товарів (ціна у фіскальному чеку) дорівнюватиме 126 грн, включаючи ПДВ та акцизний податок з роздрібних продажів, то сума податкового зобов'язання з ПДВ - 20 грн, а сума податкового зобов'язання з акцизного податку - 6 гривень. Зазначений приклад підтверджується таким розрахунком:

П3а= 126:105x5=6 грн.,

ПЗпдв = (126 - 6): 120x20=20 гривень.

При складанні податкової звітності - декларації акцизного податку (далі - Декларація) нарахування акцизного податку з роздрібного продажу відображаються таким чином.

Наприклад, за місяць суб'єктом господарювання продано підакцизних товарів (лікеро-горілчаної продукції) загальною вартістю (включаючи ПДВ та акцизний податок з роздрібних продажів) 126 гривень. їх вартість з ПДВ та без акцизного податку становитиме 120 гривень (126 - (126 : 105 х 100)) та буде відображена в рядку 1 граф 3 та 5 додатка 6 до Декларації.

Сума податкового зобов'язання з акцизного податку, що підлягає сплаті до бюджету (рядок 1, графа 7 додатка 6 до Декларації), становитиме 6 гривень (ПЗа = 120 х 5 : 100) та загальна сума податкових зобов'язань переноситься до розділу Ґ Декларації, а саме у графу Ґ1 «Усього податкових зобов'язань, у тому числі з: як сума граф Ґ1.1 - Ґ1.11. Також суб'єктом господарювання заповнюється рядок Ґ2 розділу Ґ Декларації, в якому зазначаються податкові зобов'язання в розрізі відповідних кодів адміністративно-територіальних   одиниць   (КОАТУУ),   на   території   яких суб'єкт    господарювання    здійснює    роздрібну    торгівлю    підакцизними товарами.

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

Щодо порядку відображення у фіскальному чеку реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) суми акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизними товарами

ДФС листом від 31.01.2015 № 3121/7/99-99-22-07-03-17 роз'яснила порядок відображення у фіскальних чеках РРО акцизного податку залежно від модифікації РРО. Звертаємо увагу, що зазначене роз'яснення залишається незмінним.

Разом з цим повідомляємо, що на сьогодні проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)» (далі - проект наказу), який, зокрема, містить вимоги щодо необхідності обов'язкового відображення акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів в розрахункових документах, погоджено в центральних органах виконавчої влади та знаходиться на погодженні у Національному банку України. Найближчим часом проект наказу буде подано до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію.

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

Щодо подання Декларації, коригування задекларованих податкових зобов'язань, сплати задекларованої суми акцизного податку, повернення помилково сплаченої суми платниками податків

 

Згідно із п. 63.8 ст. 63 Кодексу особливості обліку платників податків за окремими податками, а також окремих категорій платників податків установлюються відповідними розділами Кодексу.

Розділом VI Кодексу «Акцизний податок» передбачено, що особи -суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання Декларації за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність (п.п. 212.3.11 п. 213.3 ст. 213 Кодексу), та сплачують податок за місцем здійснення реалізації таких товарів (п.п. 222.3.2 п. 222.3 ст. 222 Кодексу).

Податкова Декларація подається за звітний період контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п.49.1 ст.49 Кодексу), а саме суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який     здійснює     реалізацію     підакцизних     товарів,     подає     щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації  (тобто  за  місцем  розташування   пункту   продажу   підакцизних товарів) декларацію акцизного податку (п. 223.2 ст. 223 Кодексу).

Суми податку перераховуються до бюджету суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом (п.п. 222.3.1 п. 222.3 ст. 222 Кодексу), для подання податкової Декларації за місячний податковий період.

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Кодексу платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті:

а)  або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та
штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого
уточнюючого розрахунку;

б)  або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку,
що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено
факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у
розмірі п'яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної
суми грошового зобов'язання з цього податку.

Відповідно до п. 17 розділу III Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 "Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України ЗО січня 2015 року за № 105/26550, платник, який до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження або завищення податкового зобов'язання минулих звітних (податкових) періодів, зобов'язаний надати:

або уточнюючу Декларацію разом із розрахунком суми акцизного податку, що збільшує або зменшує податкові зобов'язання внаслідок виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (додаток 8 до Декларації) (далі - додаток 8), і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків такої суми до подання уточнюючої Декларації;

або розрахунок суми акцизного податку, що збільшує або зменшує податкові зобов'язання внаслідок виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах (додаток 8) у складі звітної (звітної нової) Декларації за звітний (податковий) період, що настає за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, і сплатити суму податкового зобов'язання за звітний (податковий) період, суму недоплати та штраф у розмірі п'яти відсотків суми такої недоплати  до подання звітної (звітної нової) Декларації.

Для уточнення сум акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів платником подається уточнююча Декларація з додатком 6 та додатком 8. Заначаємо, що додаток 6 та додаток 8 подаються окремо по кожній адміністративно-територіальній одиниці в розрізі підакцизної продукції.

Тобто при уточненні сум акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів в уточнюючій Декларації повинна зберігатися рівність -кількість додатків 6 до уточнюючої Декларації повинна дорівнювати кількості додатків 8 до уточнюючої Декларації.

Статтею 43 Кодексу встановлено умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань.

Відповідно до пункту 43.3 статті 43 Кодексу обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Згідно із пунктом 43.4 статті 43 Кодексу платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

   Отже, платники акцизного податку з роздрібного продажу, які помилково подали Декларацію акцизного податку з відповідним додатком не до контролюючих органів, що обслуговують адміністративно-територіальну одиницю, де розташовано пункт роздрібного продажу підакцизних товарів, мають право:

1. Подати уточнюючу Декларацію акцизного податку,наприклад до Центрального офісу, за ті податкові періоди, за які Декларація була надана до Центрального офісу. У таких уточнюючих Деклараціях необхідно зазначити зменшення податкових зобов'язань до нуля, внаслідок чого у суб'єкта господарювання зі сплати акцизного податку з роздрібного продажу виникне право на повернення помилково сплаченої суми акцизного податку.

2. Відповідно до п. 43.4 ст. 43 Кодексу надати до Центрального офісу заяву про повернення помилково сплаченої суми акцизного податку, в якій зазначити напрям перерахування коштів: на погашення грошового зобов'язання з інших платежів, зокрема з рахунку, відкритого Центральним офісом для обліку платежів акцизного податку з роздрібного продажу, сплачених великими платниками податків, на рахунки, передбачені для сплати цього податку, відкриті в адміністративно-територіальних одиницях, де розташовано пункти роздрібного продажу підакцизних товарів такого платника.

3. Подати Декларації до контролюючих органів, які обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовано пункти роздрібного продажу підакцизних товарів платника.

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

Понад 19,6 млрд. грн. єдиного внеску сплатили мешканці Дніпропетровської області в минулому році

 

Протягом 2015 року органи фіскальної служби Дніпропетров- щини забезпечили надходження єдиного соціального внеску на загальну суму 19 млрд. 670,3 млн. грн. За словами начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Василя Андрухів, це на 1 млрд. 415,5 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2014 року та на 261,4 млн. грн. більше прогнозованого.

При цьому, лише у грудні минулого року платники єдиного внеску Дніпропетровського регіону перерахували на рахунки Держказначейства 2 млрд. 025,4 млн. грн., що на 231,7 млн. грн. більше, ніж в останньому календарному місяці 2014 року.

В середньому щомісяця в минулому році страхувальники Дніпропетровщини сплачували більше 1,6 млрд. ЄСВ. 

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

БОРОТЬБА З КОНВЕРТАЦІЙНИМИ ЦЕНТРАМИ У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

 

14 січня в медіа-центрі «#ДНЕПР_ПОСТ» відбулася прес-конференція начальника відділу організації викриття економічних злочинів оперативного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Романа Стародубцева на тему: "Боротьба з конвертаційними центрами у Дніпропетровській області".

За його словами: "Боротьба з конвертаційними центрами – це один з пріоритетних напрямків діяльності оперативного підрозділу Головного управління Державної фіскальної служби України у Дніпропетровській області. За результатами роботи за 2015 рік ліквідовано 8 конвертаційних центрів. Сума проконвертованих коштів – близько 1 млрд. гривень, тобто втрати бюджету становили 230 млн. гривень. Загальна сума арештованих коштів становить 7,1 млн. гривень".

Відкрито 31 кримінальне провадження, з яких 9 – за ст. 205 Кримінального кодексу України (фіктивне підприємництво), 11 – за ст. 212 КК (ухилення від сплати податків), 11 – інші статті. Також, встановлено 38 осіб, які причетні до діяльності конвертаційних центрів, 6 з них - оголошено про підозру у скоєнні злочинів. Встановлено 76 транзитно-конвертаційних підприємств зі складу конвертаційних центрів, 34 транзитно-конвертаційним підприємствам анульовані свідоцтва податку на додану вартість. Ініційовані перевірки трьох банківських установ з питань порушення вимог Закону України «Про протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом". З 8 конвертаційних центрів, які були ліквідовані в минулому році, по двух вже направлено матеріали до суду. По 111 підприємствам донараховано та стягнуто 14,7 млн. гривень. А всього, за актами перевірок, донараховано та стягнуто до бюджету 28,6 млн. гривень.

"На сьогодні активізовано робота оперативного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області. Враховуючи те, що організовані злочинні групи діють на території і інших областей і мають міжрегіональний характер, то забезпечено тісну взаємодію з іншими правоохоронцями, зокрема з колегами других областей" - зазначив Роман Стародубцев.

http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/231801.html

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

Підпільний інтернет-магазин електронної техніки реалізував товарів на суму понад 18 млн. гривень

 

Працівниками податкової міліції Запорізької області в рамках проведення операції „Рубіж-2016” та розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України виявлено та припинено діяльність підпільного інтернет-магазину з реалізації несертифікованої в Україні електронної техніки виробництва Китаю, завезеної на територію України з порушенням митних правил.

Встановлено, що протягом 2013-2015 років через інтернет-магазин було реалізовано товарів на суму понад 18 млн. гривень.

На підставі ухвали суду проведено обшуки в офісному приміщенні інтернет-магазину та за місцями проживання фігурантів. Під час обшуків вилучено мобільні телефоні „M1”, „PARIS”, „HOMTOM”, „BLACKVIEW”, „MEIZY”, копії мобільних телефонів відомих брендів „iPhone 6”, „Samsung Galaxi”, „HTC”, планшетних персональних комп’ютерів „I PAD”, „HP” та аксесуарів до них на загальну суму 550 тис. гривень, а також документи, що підтверджують реалізацію товарів з використанням кур’єрських служб експрес-доставок.

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

ДФС забезпечить швидке та якісне митне оформлення товарів, що прямуватимуть «Шовковим шляхом»

 

Український Уряд запустив перший тестовий контейнерний поїзд за маршрутом «Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай». Поїзд було відправлено з Іллічівська 15 січня 2016 року. Цей маршрут є новим напрямом «Шовкового шляху» та альтернативним способом доставки товарів з Європи та України до країн  Азії в обхід території Російської Федерації.

Державна фіскальна служба забезпечуватиме швидке та якісне митне оформлення товарів, які будуть переміщуватись вказаним контейнерним поїздом.

Для тестового запуску контейнерного поїзду між контрольними службами в Іллічівськом морському торговельному порту були узгоджені технологічні особливості проведення контрольних процедур.

Не зважаючи на скорочення загальної чисельності працівників Державної фіскальної служби України, з метою підвищення ефективності здійснення митних формальностей на рівні європейських стандартів, керівництвом ДФС забезпечено збереження існуючої чисельності особового складу прикордонних митниць в цілому та Одеської митниці ДФС зокрема.

Враховуючи необхідність запровадження нових логістичних маршрутів перевезення товарів з Європи до Азії та в зворотньому напрямі, ДФС готова і в подальшому сприяти розвитку альтернативних схем переміщення товарів, забезпечуючи при цьому належну якість та швидкість обробки зовнішньоекономічних вантажів. 

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

У м. Києві вилучено пально-мастильних матеріалів на суму понад 18 млн. грн.

 

В рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків посадовими особами підприємства, що здійснює діяльність з постачання та реалізації пально-мастильних матеріалів, працівниками податкової міліції м. Києва на підставі ухвал суду проведено обшуки.

За результатами обшуків в місцях зберігання пально-мастильних матеріалів було вилучено 202 тонни бензину марки А-92 та 221 тонна дизельного пального на загальну суму понад 18 млн. гривень.

За результатами обшуків в офісних, житлових та складських  приміщеннях, а також в транспортних засобах фігурантів вилучено: 332 тис. доларів США, 200 Євро та 201 тис. грн., печатки підприємств, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації та фінансово-господарську документацію.

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

Новий порядок оформлення і подання скарг платниками податків

 

  12.01.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.10.2015 №916 «Про затвердження Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими орга- нами», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23.12.2015 за №1617/28062(далі – наказ №916).

Відповідно до пункту 2 наказу №916 наказ Міністерства доходів і зборів України від 25.12.2013 №848 «Про затвердження Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду органами доходів і зборів», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.01.2014 за №99/24876, втратив чинність.

Наказ №916 опубліковано в інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 12.01.2016 №2.

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

За 2015 рок місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали більше 2,2 млрд. грн. плати за землю

 

Власники та орендарі земельних ділянок Дніпропетровської області у 2015 році поповнили місцеві бюджети на 2 млрд. 258 млн. грн. При цьому, 2 млрд. 070 млн. грн. сплачено юридичними особами і 188 млн. грн. – фізичними особами. Фактичні показники 2014 року перевищено майже на 345 млн. грн.

Орендна плата за користування землею та земельний податок є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць області і становить майже 19% до їх загальних надходжень.

«Позитивна динаміка у зборі плати за землю з одного боку є свідченням сумлінного ставлення платників області до виконання свого обов’язку щодо сплати податків, а з іншого є результатами спільних зусиль з місцевою владою регіону в напрямі легалізації земельних відносин», – відзначив начальник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Василь Андрухів.

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

У Дніпропетровській області вилучено насіння соняшника на суму майже 1,3 млн. гривень

 

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області у рамках розслідування криміналь- ного провадження за ч.3 ст.212 КК України на підставі ухвали суду проведено обшуки в офісних та складських приміщеннях підприємства, що здійснює діяльність з реалізації зернових культур.

Під час обшуків виявлено та вилучено 139,9 тонн насіння соняшника орієнтовною вартістю 1 млн. 259 тис. гривень, 12 системних блоків, флеш-накопичувачі та фінансово-господарську документацію.

Насіння соняшника залишено на відповідальне зберігання.

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

Під час отримання неправомірної вигоди на суму понад 3,5 мільйона гривень затримано посадовців ДПІ ГУ ДФС у м. Києві

 

Головним управлінням власної безпеки ДФС України викрито злочинну групу з числа посадових осіб керівної ланки ГУ ДФС у м. Києві, яка за винагороду займалась наданням незаконних послуг по сприянню суб’єктам господарювання у відшкодуванні податку на додану вартість.

Так, 16 січня 2016 року співробітниками Головного управління власної безпеки ДФС України спільно із працівниками Генеральної прокуратури України, прокуратури Київської області та ГУБКОЗ СБ України під час одержання неправомірної вигоди у сумі понад 3,5 мільйона гривень затримано службових осіб столичних податкових інспекцій.

По вказаним фактом Генеральною прокуратурою України та прокуратурою у Київській області, розпочаті кримінальні провадження за ст.190 КК України (шахрайство), за ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), за ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) та за ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів).

В ході слідчих дій, проведено понад 40 обшуків у службових приміщеннях ГУ ДФС у м. Києві, помешканнях учасників злочинної групи, їх автотранспорті, банківських сховищах, за результатами яких вилучено значні суми коштів, а також речові докази вчинення тяжких злочинів.

Фігурантів справи затримано. Під час проведення спецоперації один із службовців вчинив спротив співробітникам правоохоронних органів та, намагаючись втекти з місця вчинення правопорушення на власному автомобілі, скоїв низку дорожньо-транспортних пригод.

З метою відшкодування збитків, нанесених державі, встановлення повного кола осіб, причетних до скоєння злочинів та додаткових обставин кримінальних правопорушень, проводяться подальші слідчі дії.

За вказані протиправні дії, законом передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років із конфіскацією майна.

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

У 2015 році до бюджету сплачено майже 11 млрд. грн. єдиного податку

 

З початку 2015 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету понад 10,9 млрд. грн. єдиного податку. З них майже 0,7 млрд. грн. – сплачено у грудні.

У розрізі категорій платників, фізичні особи – підприємці протягом 2015 року спрямували до бюджету понад 6,7 млрд. грн. зазначеного податку. Це на 1,4 млрд. грн.  більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, у грудні сплачено 352,2 млн. грн., що перевищує минулорічний показник на 74,1 млн. грн.

У свою чергу юридичні особи – «спрощенці» з початку 2015 року спрямували до держбюджету понад 4,2 млрд. грн. єдиного податку, з яких 336,6 млн. грн. сплачено у грудні.

Серед них платниками третьої групи у січні – грудні 2015 року сплачено понад 2,2 млрд. грн. єдиного податку, з яких 107,4 млн. грн. – сплачено у грудні.

Щодо четвертої групи платників податків – юридичних осіб, то ними протягом 2015 року сплачено до державного бюджету понад 2 млрд. грн. єдиного податку. Надходження за грудень складають 229,2 млн. грн. 

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

Протягом 2015 року митницями ДФС порушено понад 17,8 тис. справ про порушення митних правил

 

У 2015 році митницями Державної фіскальної служби порушено 17 808 справ про порушення митних правил на суму понад 1 787,19 млн. грн. З них, в 8 529 справах тимчасово вилучено предмети правопорушень на суму понад 628,98 млн. грн.

Також протягом минулого року митниками розглянуто 7 004 справи про порушення митних правил. За результатами їх розгляду порушники оштрафовані на суму понад 615,63 млн. грн., з яких стягнуто та перераховано до державного бюджету 20,38 млн. грн.

Серед вилученого майна найбільшу вартість мають промислові товари – понад 366,85 млн. грн., на другому місці продовольчі товари – їх вилучено на суму понад 106,27 млн. грн. Вартість конфіскованих валютних коштів та транспортних засобів склала – понад 102,28 та 53,57 млн. грн. відповідно.

 Крім того у 2015 році на розгляд до суду митницями передано 9 767 справ про порушення митних правил на суму понад 1 772,88 млн. грн. За результатами розгляду цих справ судом прийнято рішення про конфіскацію предметів правопорушень на суму понад 901,07 млн. грн. та накладено штрафів на суму понад 832,66 млн. грн.

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

ЧЕРГОВИЙ «КОНВЕРТЦЕНТР» З ОБІГОМ ПОНАД 180 МЛН. ГРН. ВИЯВИЛИ ПРАЦІВНИКИ ДФС

Працівниками податкової міліції м. Києва в рамках розслідування кримінального провадження, зареєстрованого за ч.3 ст.212 КК України, припинено діяльність „конвертаційного центру”.

Схема конвертації полягала у наступному.

Реально існуючі підприємства перераховували безготівкові кошти на банківські рахунки підприємств, які входили до складу „конвертаційного центру”, за нібито проведені роботи і надані послуги.

У подальшому перераховані кошти конвертувались шляхом зняття готівки через банкомати та каси банків за винагороду у розмірі 10-12%.

Обіг проконвертованих коштів склав понад 180 млн. грн. Ймовірні втрати бюджету складають понад 30 млн. грн.

За результатами обшуків, проведених в офісних приміщеннях, за адресами проживання фігурантів та в їх автомобілях виявлено і вилучено 1,9 млн. грн. і 106 тис. доларів США готівкою, 18 печаток, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації, засоби зв’язку та бухгалтерські документи.

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

Майже 6 тисяч суб’єктів ЗЕД Дніпропетровщини забезпечили більше 16,7 мільярдів гривень митних платежів

 

Станом на 01.01.2016 в Дніпропетровській митниці ДФС перебуває на обліку   5 тисяч 937 суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, якими було подано до Дніпропетровської митниці 145 тисяч 971 митних декларацій.

Серед найбільших платників митних платежів в області: «Арселор Міталл Кривий Ріг», яким сплачено до бюджету близько трьох мільярдів гривень митних платежів; Дніпровський металургійний комбінат – сплачено більше 800 мільйонів гривень та Нікопольський завод феросплавів, яким перераховано до Держбюджету 668 мільйонів гривень митних платежів.

Загалом, Дніпропетровською митницею ДФС до Державного бюджету впродовж 2015 року перераховано 16 мільярдів 734 мільйони гривень митних платежів, що на 53,7% більше, ніж за 2014 рік.

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

Протягом 2015 року до Державного бюджету України надійшло понад 9 млрд. грн. військового збору

 

За 2015 рік платники податків сплатили до державного бюджету 9 153,9 млн. грн. військового збору. Індикативні показники виконано на 117,4 відс.

При цьому у грудні 2015 року до державного бюджету надійшло 1 101,1 млн. грн. військового збору, що складає 138,5 відс. виконання індикативного показника.

Довідково: військовий збір запроваджено із 3 серпня 2014 року. Його ставка складає 1,5 %. від об’єкта оподаткування.

Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Для резидента об’єктом оподаткування збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи, отримані з джерел за межами України.

Об’єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

ДЕКЛАРУВАННЯ - 2016

Радник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Ігор Ломако повідомив, що у 2015 році мешканці Дніпропетровщини сплатили більше 43 млрд. грн. податків до бюджету України. Про це він розповів на прес-конференції в Інформаційному агенстві «#МОСТ_ДНЕПР».

За його словами: «Головним управліням ДФС у Дніпропетровській області за 2015 рік до державного бюджету зібрано більше 43 млрд. грн., це майже на 15 млрд. грн. більше, ніж за аналогічний період 2014року. До місцевого бюджету зібрано більше 11 млрд. грн. податків, в порівнянні з минулим роком, це більше на 1,7 млрд. грн.».

Також, Ігор Ломако повідомив, що за результами декларування доходів громадян Дніпропетровської області, отриманих у 2015 році до бюджету надійшло 62 млн. грн. Станом на 01 січня 2016 року громадянами Дніпропетровської області подано близько 48,6 тис. податкових декларацій. Сума задекларованого податкового зобов'язання склала 64,3 млн. грн. Також, надано 10,2 тис. декларацій на податкову знижку. Сума до повернення складає 10,7 млн. грн., фактично повернуто 10 млн. грн. Крім того, відзначено, що доходи в сумі більше 1 млн. грн. задекларували 299 громадян Дніпропетровщини та сума податку до сплати склала -18,7 млн. грн.

Радник начальника ГУ ГФС України в Дніпропетровській області Ігор Ломако додав, що в Україні вже стартувала кампанія по декларуванню доходів за 2015 рік, яка продовжиться до 1 травня 2016 року.

http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/232578.html

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

Понад 252 тисяч адміністративних послуг надали ЦОПи ДФС Дніпропетровщини у 2015 році

 

У роботі тридцяти семи Центрів обслуговування платників, що працюють у Дніпропетровській області, задіяні 359 працівників Державної фіскальної служби, які надають кваліфіковані адмініс- тративні послуги. Зокрема, найбільш популярними залиша- ються послуги видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. Так, протягом 2015 року мешканцям Дніпропетровського регіону видано понад 124 тисяч реєстраційних номерів.

Також, в минулому році значну кількість послуг було надано з видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами фіскальної служби – більше 24,3 тисяч, з реєстрації книг обліку розрахункових операцій – понад 24 тисяч.

З переліком безоплатних адміністративних послуг, що надаються територіальними органами ДФС Дніпропетровщини та Інформаційними картками адмінпослуг можна ознайомитись на суб-сайті ГУ ДФС у Дніпропетровській області в розділі «Адміністративні послуги» (http://dp.sfs.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/) та у Центрах обслуговування платників області.

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

АС «Єдине вікно подання електронної звітності» ДФС користуються понад 1 млн. платників податків

 

З початку 2015 року Автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронної звітності» Державної фіскальної служби користуються понад 1 млн. платників податків.

Одним з найпопулярніших електронних сервісів ДФС є надання виписки з Єдиного реєстру податкових накладних, як покупцю так і продавцю. З початку 2015 року Інформаційним порталом ДФС опрацьовано майже 42 мільйони таких запитів.

Не менш запитуваною є послуга з укладання договору з територіальними органами ДФС «Про визнання електронних документів» в електронній формі. Протягом 2015 року було укладено понад 621 тис. договорів з платниками податків.

Також користувачів цікавить інформація з реєстру платників ПДВ щодо наявності платників у зазначеному реєстрі. Протягом минулого року було опрацьовано понад 50 тис. запитів з цієї теми.

Крім функцій приймання податкової звітності платників податків та реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, Портал також забезпечує інші електронні сервіси для платників податків.

Так, з початку 2015 року АС «Єдине вікно подання електронної звітності» ДФС опрацьовано майже 315 тис. електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах.

З метою інформування платників податків щодо наявних податкових ризиків та заходів щодо їх усунення фіскальною службою розроблено автоматизоване програмне забезпечення по формуванню електронних повідомлень – «Податковий асистент».

Також для інформаційної підтримки та технічної допомоги суб`єктам господарювання функціонує call – центр ДФС, яким з початку 2015 року надано майже 182,4 тис. відповідей з питань подання електронної податкової звітності та реєстрації  податкових накладних.

Крім того, службою запроваджено новий електронний сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

Відтепер фізична особа-платник податків для отримання з держреєстру відомостей щодо отриманих нею доходів та утриманих податків має сформувати електронний запит, завізувати його за допомогою електронного цифрового підпису та відправити на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС».

За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, яка містить запитувану ним інформацію.   

                                                                                                                             Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

Змінився порядок надання послуг ЕЦП

 

 Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив про особливості надання послуг електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП).

Для протидії шахрайству та захисту законних інтересів заявників з 30.10.2015 для отримання послуг ЕЦП представництво юридичних осіб (за винятком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності), фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в АЦСК ІДД ДФС здійснюватиметься особисто або виключно на підставі довіреності, посвідченої нотаріально з дотриманням вимог Закону України від 12.09.1993 №3425 «Про нотаріат».

Звертаємо увагу, що у довіреності необхідно надати представнику відповідні повноваження для отримання послуг ЕЦП (подання до АЦСК ІДД ДФС реєстраційних документів заявника, вчинення необхідних реєстраційних дій, генерація особистих ключів заявника, блокування, поновлення та скасування посилених сертифікатів тощо). Якщо реєстраційні документи заявника (реєстраційна картка тощо) підписані безпосередньо представником, в довіреності повинно бути додатково обумовлено наділення представника повноваженнями укладати від імені заявника договір про надання послуг ЕЦП.

Просимо поставитися з розумінням до змін в обслуговуванні клієнтів.

Детальна інформація щодо режиму роботи пунктів, їх адрес та телефонів розміщена на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД у розділі «Контакти» за посиланням: http://acskidd.gov.ua/contacts.

Довідки за телефоном (0562) 27–30–76.

                                                                                                                             Сектор комунікацій                                                   

                                                                                                                           Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

 

На Дніпропетровщині електронні ключі можна безоплатно отримати

в акредитованих центрах ДФС

 

У Дніпропетровській області отримати посилені сертифікати відкритих ключів суб’єкти господарювання та фізичні особи можуть безкоштовно в п’яти пунктах реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів ДФС за адресами:

1.  м. Дніпропетровськ, пр. ім. Газети «Правда», буд. 95а, ЦОП Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська, зал 3, каб.9,10, тел.(0562) 27-30-76;

2.  м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, буд. 25, ЦОП ДПІ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська, вікна реєстрації користувачів ЕЦП №21, №22, тел.(056) 749-63-34;

3.  м. Нікополь, пр. Трубників, буд. 27, ЦОП Нікопольської ОДПІ,           каб. 112, тел. (05662) 2-23-18;

4.  м. Кривий Ріг, пр. Дзержинського, буд. 42, Криворізька центральна ОДПІ, каб. 112а, тел. (056) 404-06-95;

5.  м. Павлоград, вул. Верстатобудівників, буд. 14а, Західно – Донбаська ОДПІ, каб. 804, тел. (05632) 3-39-59.

Режим роботи пунктів реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів : понеділок – четвер з 9 - 00 до 18 – 00, п’ятниця з 9 - 00 до 16 – 45, субота, неділя – вихідні дні.

                                                                                                   Сектор комунікацій 

                                                                                                  Дніпродзержинської ОДПІ

 

Дотримання професійної етики – один з найважливіших принципів роботи органів ДФС

 

Під час виконання своїх службових повноважень працівники органів Державної фіскальної служби зобов’язані неухильно додержуватися загальновизнаних етичних норм поведінки: бути ввічливими у стосунках з громадянами та суб’єктами господарювання, будувати свої відносини з ними на основі довіри, поваги, об’єктивності, справедливості, терпимості, законності.

Сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДФС.

Жодне повідомлення не залишиться без уваги, адже плідна робота сервісу «Пульс» це шлях до успішної співпраці громадян та бізнесу з органами ДФС.

Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.

                                                                                                   Сектор комунікацій 

                                                                                                  Дніпродзержинської ОДПІ

 

Подолаємо корупцію разом

 

Корупція  - протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їх прав і посадових можливостей для особистого збагачення. Характерною ознакою корупції є конфлікт між діями посадової особи та інтересами громадян, що є злочином проти державної влади. Сьогодні корупція є найбільшою перепоною до економічного зростання і розвитку, здатною поставити під загрозу будь-які перетворення.

З метою забезпечення відкритості й прозорості діяльності органів ГУ ДФС у Дніпропетровської області забезпечено інформування платників податків про функціонування антикорупційного сервісу ДФС України «Пульс», доступний клієнтам податкової служби та митниці.

Ефективний сервіс за гарячою лінією (044) 284-00-07 попереджує:

- труднощі в спілкуванні;

- некоректне ставлення;

- перевищення повноважень;

- неякісне обслуговування

та працює за принципом CALL-BACK - зворотній зв’язок.

 

                                                                                                             Інформаційно-комунікаційний сектор                                                                                                                  

                                                                                                                             Дніпродзержинської ОДПІ

 

Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс»

Сервіс Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) «Пульс» – гаряча телефонна лінія, за якою по телефону (044)284-00-07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДФС, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Інформація приймається цілодобово.

При наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи) та обов’язково зазначити назву органу ДФС, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника органу ДФС, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми.

Про результати розгляду інформації клієнти повідомляються в режимі Call-back (працівник сервісу повідомляє про результати розгляду) невідкладно або протягом 1 – 3 робочих днів. Якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів.

Результати розгляду анонімної інформації не повідомляються

                                                                                                                             Сектор комунікацій                                                   

                                                                                                                           Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

ПРО ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ ПОСЛУГ ЕЦП ОРГАНАМ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ПІДПРИЄМСТВАМ, УСТАНОВАМ ТА ОРГАНІЗАЦІЯМ ДЕРЖАВНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ

 

Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС у розділі «Новини» за посиланням http://acskidd.gov.ua/news повідомив про особливості надання послуг електронного цифрового підпису (далі – #ЕЦП).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 №1452 «Про затвердження Порядку застосування електронного цифрового підпису органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями державної форми власності», працівники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності (далі – працівники) особисто генерують ключі ЕЦП безпосередньо в установі або в акредитованих центрах сертифікації ключів. У разі, коли генерація особистого та відкритого ключів здійснена підписувачем безпосередньо в установі, засвідчення чинності відкритого ключа може бути здійснено лише в одному акредитованому центрі сертифікації ключів.

Генерація ключів працівників за довіреністю не дозволяється.

Звертаємо увагу, що працівник для виконання своїх посадових обов’язків не може використовувати одночасно кілька чинних посилених сертифікатів відкритого ключа. Зазначене обмеження не стосується електронної печатки.

                                                                                                                      Сектор комунікацій

                                                                                                                Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

Оновлено порядок надання послуг електронного цифрового підпису

 

Згідно з положеннями оновленого Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС, при заповненні реєстраційних документів для отримання електронного цифрового підпису заявнику необхідно зазначати свої контактні дані, зокрема, контактний номер телефону та діючу електронну адресу, які дозволяють зв’язатися з ним.

У разі звернення довіреної особи, для запобігання доступу сторонніх осіб до ключової інформації підписувачів, довірена особа разом з  комплектом реєстраційних документів має надати конверти з розрахунку один конверт для одного носія особистого ключа підписувача.

                                                                                                                          Сектор комунікацій 

                                                                                                                          Дніпродзержинської ОДПІ

 

Зміна електронного цифрового підпису

 

У випадку коли у платника податків змінюються облікові дані (змінюються посадові особи, податкова адреса, у тому числі у межах одного адміністративного району тощо), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір про визнання електронних документів.

Якщо договір про визнання електронних документів укладається в електронній формі, то електронний цифровий підпис (далі - ЕЦП) платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу сертифікатів нового ЕЦП зазначений договір необхідно переукласти.

Відповідно до Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 №233 «Про подання електронної податкової звітності» платник податку може надіслати до органу доходів і зборів засобами телекомунікаційного зв’язку податкові документи в електронному вигляді, після того як з органом доходів і зборів укладено договір про визнання електронних документів, а також органу доходів і зборів надано посилені сертифікати відкритих ключів, сформовані акредитованим центром сертифікації ключів.

                                                                                                    Сектор комунікацій                                                                                                                  

                                                                                                    Дніпродзержинської ОДПІ

 

  На допомогу платникам податків - загальнодоступний інформаційний ресурс

http://rv.minrd.gov.ua/media-ark/local-news/print-144525.html

Пропонуємо платникам скористатися електронним сервісом ДФС України «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР), який працює у 2014 році на заміну Бази знань.

Інформаційний ресурс складається з таких розділів:

запитання - відповіді;

коментарі та пропозиції;

нормативні та інформаційні документи;

письмові консультації.

Інформація систематизована за напрямками: оподаткування, митна справа, єдиний соціальний внесок, електронний підпис.

Даний ресурс дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, в т.ч. з використанням ключових слів, шляхом перегляду інформації за певні періоди, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані з використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів.

Скористатися послугою можна за адресою http://zir.sfs.gov.ua або через веб-портал ДФС («Інформаційно - довідковий ресурс»).

 

                                                                                                  Сектор комунікацій 

                                                                                                  Дніпродзержинської ОДПІ

 

 Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу”

  Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу” платіжних документів з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу МФУ від 24.07.2015 №666 “ Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів». Ознайомитися з наказом можна за адресою : http://old.dndz.gov.ua/?id=13172.

                                                                                                  Сектор комунікацій 

                                                                                                  Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

До уваги платників податків!

 

             З метою забезпечення виконання державних соціальних програм та своєчасного надходження платежів до бюджету, платники податків можуть проводити сплату податків рівномірно протягом всього звітного періоду.

             Відповідно Податкового кодексу України платники податків зобов’язані самостійно сплатити узгоджену суму  податкового зобов’язання протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації.

              Звертаємо Вашу увагу, що для своєчасного надходження платежів до бюджету не слід чекати останнього дня, його сплату можливо здійснювати рівними частинами протягом всього звітного періоду.

              Це дозволить Вам своєчасно сплачувати податки, а державі в повному обсязі виконувати видатки  передбачені бюджетом країни та соціальні програми.

                                                                                                                                                                                                                         

                                                                                                   Сектор комунікацій 

                                                                                                  Дніпродзержинської ОДПІ

 

Закликаємо суб’єктів господарювання сплачувати свої податкові зобов’язання вчасно та в повному обсязі.

Шановні платники, пам’ятайте про важливість вчасного розрахунку з бюджетом, адже наявність податкової заборгованості у будь-якому розмірі – явище, що порушує права всіх громадян, позбавляючи державу джерел фінансування різноманітних потреб суспільства.

                                                                                                  Сектор комунікацій 

                                                                                                  Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

Правильно заповнюйте реквізити платіжних документів

 

Якщо платник податків невірно вказав реквізити платіжних документів або направив кошти на неправильний код бюджетної класифікації (тобто не на код, по якому повинні бути погашені податкові зобов’язання), то кошти не надійдуть на відповідний рахунок, а отже, не буде погашена сума податкового зобов’язання платника податків.

Крім того, відповідальність за правильність заповнення реквізитів розрахункового документа несе особа, що оформила цей документ і подала його в обслуговуючий банк.

У випадку якщо платник податків не сплачує погоджену суму грошового зобов’язання протягом установленого терміну, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених статтею 126 Податкового кодексу України.

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що в Центрах обслуговування платників на інформаційних і тематичних стендах розміщена інформація щодо рахунків, на які необхідно перераховувати податки, збори (обов'язкові платежі

Також на головній сторінці веб-порталу ДФС України в розділі «Бюджетні рахунки» розміщена інформація щодо рахунків, на які необхідно перераховувати податки, збори (обов’язкові платежі), у розрізі кожного органу доходів і зборів.

                                                                                                  Сектор комунікацій 

                                                                                                  Дніпродзержинської ОДПІ

 

Сервіс ДФС України «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

 

Електронний сервіс Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України) «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» (далі – сервіс) розміщено на головній сторінці офіційного порталу ДФС України за посиланням:

http://sfs.gov.ua/businesspartner

Зазначений сервіс дозволяє здійснити перевірку надійності ділових партнерів щодо сумлінності сплати податків до бюджету.

Стосовно роботи цього електронного сервісу зазначаємо наступне:

- податковий сервіс функціонує за централізованим принципом, що передбачає пошук інформації про наявність у платника податків податкового боргу у єдиній базі даних ДФС, в якій перевірка здійснюється в цілому по Україні (за основним місцем обліку платника податків та за усіма неосновними місцями обліку такого платника та його відокремлених структурних підрозділів), а вихідний результат щодо такого платника податків формується в узагальненому вигляді без його деталізації за регіональною ознакою;

- у податковому сервісі синхронізується інформація з єдиної бази даних ДФС, яка наповнюється даними з інтегрованих карток платників податків;

- оновлення інформації щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом в центральній базі даних відбувається щоденно (крім вихідних та святкових днів) після проведення розрахунків зведених показників за результатами попереднього банківського дня;

- податковий сервіс містить інформацію про наявність податкового боргу незалежно від суми такого боргу, на яку поширюються законодавчі обмеження щодо здійснення заходів стягнення (сума податкового боргу, менше якої не надсилаються податкові вимоги та не застосовується податкова застава, становить 340 гривень);

- податковий борг є динамічним показником, що може змінюватися у залежності від будь-яких змін облікових показників, з яких він формується, який не нараховується в інтегрованій картці платника податків, а виникає автоматично у разі несплати узгоджених сум грошових зобов’язань.

Отже, цей податковий сервіс містить актуальну інформацію про податкові борги платників податків, що обліковується в інформаційній системі органів ДФС.

Поряд з тим, існують також інші альтернативні шляхи перевірки та підтвердження стану розрахунків платника податків з бюджетом за податками.

Звірення даних контролюючого органу та платника податків щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом за податками, зборами, митними платежами та єдиним внеском можливо провести звернувшись до контролюючого органу, в якому такий платник перебуває на податковому обліку, відповідно до вимог Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 №765 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за № 217/24994).

Тобто, перевірити відповідність інформації про стан розрахунків з бюджетом, що обліковується в центральній базі даних органів ДФС, та за даними обліку платника податків (наприклад, щодо нарахування пені, наявності переплат, тощо) можливо шляхом проведення звірення.

Порядком видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів (далі – Довідка), затвердженим наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №567 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31.10.2013 за №1842/24374) (далі – Порядок №567) передбачено, що Довідка за встановленою формою видається органом ДФС за основним місцем обліку платника податків, який звертається за наданням послуги.

Такий орган визначає наявність/відсутність у платника податків податкового боргу на дату формування Довідки з урахуванням наявності/відсутності такого боргу в інформаційних системах органів доходів і зборів за основним та неосновним місцем обліку платника податків (пункт 5 Порядку №567).

Отже, при видачі Довідки одним органом ДФС та забезпеченні таким органом перевірки податкового боргу, що обліковується за таким платником у всіх органах ДФС, забезпечується принцип повноти, цілісності та достовірності відображення інформації про наявність/відсутність податкового боргу платника податків.

За наявності у платника податків податкового боргу (незважаючи на розстрочення/відстрочення або реструктуризацію податкового боргу на підставі закону та/або рішення суду) органи ДФС не мають підстав для видачі Довідки про відсутність такого боргу.

                                                                                                       Сектор комунікацій

                                                                                                  Дніпродзержинської ОДПІ

 

Сall-центр фіскальної служби України http://if.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-163682.html

 

Нагадуємо, що для суб’єктів господарювання і громадян працює Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України. Звернувшись за номером 0-800-501-007 (із стаціонарних телефонів - безкоштовно) платники податків можуть отримати відповіді з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного соціального внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС. Контакт-центр фіскальної служби працює з 8.00 до 20.00 щоденно, крім суботи та неділі.

Для уникнення подвійного трактування положень податкового законодавства суб’єкти господарювання і громадяни можуть самостійно звернутись до Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua/), на якому розміщено відповіді на актуальні питання діючого законодавства, згруповані за відповідними розділами.

Крім того, кожен платник може на постійній основі отримувати на електронну пошту інформацію про останні зміни в чинному законодавстві. Для цього необхідно надіслати електронний лист на скриньку  idd@sfs.gov.ua з атрибутами: поле ТЕМА – 6011.

                                                                                                   Сектор комунікацій 

                                                                                                  Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

Послуги, які надаються ІДД ДФС

 

Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, а також щодо роботи Акредитованого центру сертифікації ключів.

Крім того, Інформаційно-довідковий департамент ДФС надає послуги з оперативного інформування про зміни в нормативно-правових актах України, що відносяться до компетенції ДФС.

Відповіді надаються за вибором платників податків: по телефону, факсом, електронною поштою

                                                                                                 Сектор комунікацій 

                                                                                                  Дніпродзержинської ОДПІ

 

ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРВІС ДФС УКРАЇНИ «РЕЄСТРАЦІЯ ДОГОВОРІВ ПРО ВИЗНАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ДОКУМЕНТІВ»

Нагадуємо, що Державною фіскальною службою України  доопрацьовано #електронний_сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».

Детальна інформація розміщена на офіційному веб-порталі #ДФСУкраїни за посиланням:

http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/225191.html

http://dp.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/230396.html

 

                                                                                                 Сектор комунікацій 

                                                                                                  Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

Електронна звітність з ПДВ

 

Нагадуємо, що для запровадження системи електронного адміністрування ПДВ Державна фіскальна служба України розробила такі форми:

·         Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1300103);

·         Витяг з Єдиного реєстру податкових накладних (J/F1400103);

·         Запит щодо отримання відомостей про стан рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ та суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (J/F1301201);

·         Витяг із системи електронного адміністрування ПДВ (J/F1401201);

Квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (J/F1490901).

                                                                                                  Сектор комунікацій 

                                                                                                  Дніпродзержинської ОДПІ

 

Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» – до 5 робочих днів.

 

Термін розгляду договору «Про визнання електронних документів» з боку органів ДФС – до 5 робочих днів. Нагадуємо, що квитанції мають розширення «.rpl» та відкриваються за допомогою ключа електронної печатки, а у разі її відсутності, підписом фізичної особи – підприємця (для фізичної особи – підприємця). Інші файли, що мають розширення «.xml» не потребують розшифрування. Електронні звіти можна відправляти лише після отримання квитанції про успішне підписання договору з боку органів ДФС.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у загальнодоступному інформаційно - довідковому ресурсі (веб – портал ДФС, вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс», дане роз’яснення у категорії 401.02).

 

                                                                                                  Сектор комунікацій 

                                                                                               Дніпродзержинської ОДПІ

Сервіс фіскальної служби, який «знає все»

 

Інформаційно-довідковий ресурс ДФС України – «ЗІР» доступний кожному. Він дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, використовуючи ключові слова.

За допомогою ресурсу «ЗІР»  можна переглянути  інформацію за певні періоди, при цьому не лише по запитаннях-відповідях,  але і по відповідях на письмові звернення, які були надані із використанням Бази знань. Також, функціонал ресурсу передбачає можливість надання пропозицій з технічних питань його роботи шляхом використання «Форми зворотнього зв’язку», розміщеної в рубриці «Про ресурс».

Скористатися ресурсом «ЗІР» можна через веб - портал ДФС України (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).

                                                                                                  Сектор комунікацій

                                                                                                  Дніпродзержинської ОДПІ

   

Які реквізити слід зазначати у полях платіжного доручення на поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ

 

Відповідно до п. 2 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку па додану вартість» електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який платником перераховуються кошти з власного поточного рахунку в сумах, необхідних для збільшення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, а також у сумах, недостатніх для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з цього податку.  

Рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ відкриваються платникам автоматично. Для їх відкриття центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає банку, в якому відкриваються ці рахунки, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер платника.

Платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженій Постановою Національного банку України № 22
від 21.01.2004 із змінами (далі - Інструкція № 22).

Реквізити у полях платіжного доручення на поповнення рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ заповняються згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до Інструкції № 22.

                                                                                                                Сектор комунікацій 

                                                                                                               Дніпродзержинської ОДПІ

 

Щодо заповнення платниками податків окремих реквізитів платіжного доручення у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість

 

Відповідно до пункту 2 статті 2001 Податкового кодексу України платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти з власного поточного рахунка у сумі, необхідній для досягнення розміру суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), а також у сумі, необхідній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань.  Кошти з такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.

Казначейство відповідно до вимог статті 69 Податкового кодексу України надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття.

Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка.

У зв’язку із надходженням численних звернень платників податків щодо заповнення реквізитів отримувача у платіжних дорученнях у разі перерахування коштів з власного поточного рахунку на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість повідомляємо, що:

у полі «Отримувач» необхідно заповнювати назву платника;

у полі  «Код» необхідно заповнювати код за ЄДРПОУ платника;

у полі «Банк отримувача» необхідно заповнювати«Казначейство України (ел. адм. подат.)»;

у полі «Код банку» необхідно заповнювати «899998»;

у полі «№ рахунку» необхідно заповнювати номер рахунку, вказаний в електронному повідомленні або отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.

Крім того, зазначаємо, що поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповняти згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої  Постановою Національного банку України №22 від 21.01.2004 (із змінами).

                                                                                                               Сектор комунікацій 

                                                                                                               Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

ДФС запроваджує новий електронний сервіс для платників податків

 

 Державна фіскальна служба України запроваджує новий електронний сервіс – обмін розрахунками коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних в електронному вигляді між контрагентами.

Розроблений сервіс стане допомогою платникам податків при складанні розрахунку коригування до податкової накладної, виданої отримувачу товарів (послуг), що передбачено п. 16 постанови КМУ від 16 жовтня 2014 року №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість».

Щоб скористатися новим сервісом, електронні документи для здійснення обміну та засоби надсилання документів повинні відповідати таким вимогам:

1. Формат документу повинен відповідати Формату (стандарту) електронного документа звітності суб’єктів господарювання (наказ Міндоходів від 29.11.2013 №729);

2. Формат транспортного повідомлення – відповідати вимогам уніфікованого формату транспортного повідомлення при інформаційній взаємодії платників податків і ДФС;

3. Електронний документ  надсилається засобами телекомунікаційного зв'язку SOAP;

4. Для криптографічних перетворень використовуються сертифіковані засоби ЕЦП, що відповідають законодавству України. Такі засоби наразі використовуються для підписання і шифрування електронних документів, що подаються до ДФС.

З інструкцією з використання програмного забезпечення можна ознайомитися на веб-поталі ДФС. 

 

                                                                                                                          Сектор комунікацій 

                                                                                                                          Дніпродзержинської ОДПІ

Платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

Відповідно до підпункту 266.1.2 пункту 266.1 статті 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платниками податку на нерухоме майно  є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Порядок визначення платників податку у разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб викладено у підпункті 266.1.2 пункту 266.1 статті 266 Кодексу, а саме:

а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

База оподаткування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації правна нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема, документів на право власності (підпункт 266.3.2 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).

 База оподаткування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, які перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно, виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт (підпункт 266.3.3 пункту 266.3 статті 266 Кодексу).

                                                                                                                           Сектор комунікацій 

                                                                                                                          Дніпродзержинської ОДПІ

 

  

ДФС закликає платників користуватись електронними сервісами

 

Державна фіскальна служба України пропонує платникам скористатись електронними сервісами

Запроваджено:

ü  Укладання договорів з територіальними органами ДФС "Про визнання електронних документів" в електронній формі.

ü  Опрацювання електронних повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах.

ü  Інформаційні повідомлення про заборгованість з податків та зборів (обов'язкових платежів).

ü  Інформаційні повідомлення про заборгованість за іноземними кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками.

ü  Інформаційні повідомлення про настання терміну сплати розстроченої (відстроченої, реструктуризованої) суми грошових зобов’язань (податкового боргу).

ü  Повідомлення щодо допущених помилок у податкових розрахунках за формою 1ДФ.

ü  Електронне повідомлення про результати електронної обробки (звірки) податкової інформації з податку на додану вартість.

ü  Повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Електронна звітність

Державною фіскальною службою України, крім приймання податкової звітності в електронному вигляді запроваджено приймання та обробку звітності, яка подається до Пенсійного фонду України, Державної служби статистики України та Державної служби зайнятості України

Електронні форми документів:

http://sfs.gov.ua/elektronni-formi-dokumentiv/

Контакт-центр та Саll-центр

 

Саll-центр

0 800 501 007

інформаційна підтримка та технічна допомога платникам податків з питань подання в електронному вигляді податкової звітності та реєстрації податкових накладних

Контакт-центр

0 800 501 007; 044 454 16 13

idd@sfs.gov.ua

ü  надання консультацій та інформаційно-довідкових послуг відповідно до Податкового та Митного кодексів України, законодавства з питань сплати єдиного соціального внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, по телефону, з використанням електронної пошти, факсу, голосового автовідповідача;

ü  організація роботи та надання послуг електронного цифрового підпису

ü  розсилка на електронні адреси платників повідомлень про зміни в законодавстві з питань оподаткування, державної митної справи, єдиного соціального внеску та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДФС;

ü  організація роботи сервісу "Пульс";                                            (044) 284 00 07

ü  організація роботи зі зверненнями, що надійшли з державної установи "Урядовий контактний центр".

 

ЗАОЩАДЖУЙТЕ РОБОЧИЙ ЧАС – КОРИСТУЙТЕСЯ ЕЛЕКТРОННИМИ СЕРВІСАМИ, ЩО ДОЗВОЛИТЬ СПРОСТИТИ ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ ТА СКОРОТИТИ ДО МІНІМУМУ КОНТАКТИ З ОРГАНАМИ ДФС

                                                                                                                            Сектор комунікацій                                                                                                               

                                                                                                                            Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

Система електронного адміністрування ПДВ –

перерахування коштів з електронного рахунку

 

Відповідно до пункту 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) у рамках системи електронного адміністрування податку на додану вартість  (далі – СЕА) для платників податку передбачено механізм повернення суми коштів з електронного рахунку платника, відкритого у Казначействі для роботи в СЕА (далі – електронний рахунок), до бюджету чи на його поточний рахунок.

Цей механізм не розповсюджується на додатковий електронний рахунок, відкритий для сільськогосподарських підприємств, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу.

                                                                                                                          Сектор комунікацій 

                                                                                                                          Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

На електронний рахунок помилково та/або надміру перераховані кошти: як платник податків може повернути їх на поточний банківський рахунок

 

 Згідно з підпунктом «б» пункту 2001.6 статті 2001 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс), якщо на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість   (далі – декларація з ПДВ) сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації з ПДВ, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню, зокрема, на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає у заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з ПДВ та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку.

Відповідно до пункту 10 розділу ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 №966, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14.10.2014 за №1267/26044, із змінами та доповненнями (далі – Порядок №966), заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, є додатком 4 до декларації з ПДВ.

Додатки 2, 3, 4 подаються лише до декларації з ПДВ 0110 (пункт 11 розділу Х Порядку №966).

Згідно з пунктом 211 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №569, для відповідного перерахування коштів Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку заяви про повернення коштів на його поточний рахунок).

Казначейство на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Кодексом для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань, здійснює відповідне перерахування.

Відповідне питання відповідь розміщено у категорії 101.08 (електронне адміністрування) Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України.

                                                                                                                          Сектор комунікацій 

                                                                                                                          Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

До уваги сільськогосподарських підприємств – особливості адміністрування ПДВ

 

  Законом України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), який набрав чинності 29.07.2015, було внесено ряд змін, направлених на удосконалення електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ).

Державна фіскальна служба України у листі від 11.08.2015 №29560/7/99-99-19-03-02-17 «Про зміни в системі електронного адміністрування ПДВ для сільськогосподарських підприємств» (далі – лист ДФС України №29560) повідомила про особливості застосування системи електронного адміністрування ПДВ для сільгоспвиробників.

Відповідно до пункту 2001.2 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом № 643, платникам податку – сільськогосподарським підприємствам, що обрали спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу (далі – сільськогосподарське підприємство), у системі електронного адміністрування ПДВ до вже відкритих основних рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ (далі – основні електронні рахунки) відкриваються додаткові рахунки, призначені для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських товаровиробників, відкриті в установах банків та/або в органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів (далі – додаткові електронні рахунки).

Таким чином, сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування ПДВ два електронних рахунки: основний та додатковий.

Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств.

На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку у сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.

З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Казначейством на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки.

Реквізити спеціального рахунку сільськогосподарське підприємство зобов’язане зазначати у податковій звітності з ПДВ.

До настання граничних термінів, передбачених для сплати задекларованих податкових зобов’язань, необхідно, щоб загальна сума перерахованих коштів на додатковий електронний рахунок, з якого кошти автоматично списуються на спеціальний рахунок, була не менше суми податкових зобов’язань, задекларованих таким сільськогосподарським підприємством у податковій декларації, в якій відображаються результати діяльності у межах спеціального режиму оподаткування за результатами відповідного звітного (податкового) періоду (декларації 0121–0123).

Лист ДФС України №29560 розміщений на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63879.html.

                                                                                                                          Сектор комунікацій 

                                                                                                                          Дніпродзержинської ОДПІ

До уваги платників ПДВ – змінено порядок складання та реєстрації податкових накладних

 

 Законом України від 16.07.2015 №643-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), який набрав чинності 29.07.2015, внесені зміни до порядку складання та реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних (далі – розрахунки коригування) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).

Зазначаємо, що загальні правила реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, зокрема термін їх реєстрації в ЄРПН, встановлений пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), залишилися без змін.

Так, реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН здійснюється не пізніше п’ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання, але не пізніше 180 календарних днів від дати їх складання.

В той же час пунктом 39 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу продовжено термін реєстрації в ЄРПН податкових накладних та/або розрахунків коригування, дата складання яких припадає на період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року включно.

Для таких податкових накладних/розрахунків коригування встановлюються наступні строки реєстрації:

- податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені;

- податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.

Крім того, згідно з пунктом 35 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, при порушенні термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, складених до 1 жовтня 2015 року, не застосовуються штрафні санкції, визначені пунктом 1201.1 статті 1201 Кодексу (10%, 20%, 30%, 40%).

Також пунктом 35 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу визначено, що реєстрація в ЄРПН податкових накладних та/або розрахунків коригування, складених до 1 липня 2015 року, здійснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, визначеною пунктом 200¹.3 статті 200¹ Кодексу (далі – реєстраційна сума), починаючи з четвертого робочого дня після дати набрання чинності Законом № 643, тобто з 04.08.2015.

Таким чином, податкові накладні/розрахунки коригування, складені до 01.07.2015, починаючи з 04.08.2015 реєструються в ЄРПН без обмеження реєстраційною сумою та не беруть участі в обрахунку її показників. При цьому термін їх реєстрації в ЄРПН не повинен перевищувати 180 календарних днів з дати їх складання.

Законом №643 також деталізовано порядок реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, зокрема визначено відповідальну особу за реєстрацію в ЄРПН розрахунку коригування.

У зв’язку із прийняттям Закону №643 Державна фіскальна служба України у листі від 07.08.2015 №29163/7/99-99-19-03-02-17 «Про зміни в порядку складання та реєстрації податкових накладних» (далі – лист ДФСУ №29163) повідомила про:

- основні особливості реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН;

- особливості формування податкового кредиту;

- особливості складання податкових накладних при визначенні податкових зобов’язань з вартості товарів послуг, придбаних для повного або часткового використання в неоподатковуваних операціях;

- особливості складання податкових накладних при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, що мають безперервний або ритмічний характер.

Лист ДФСУ №29163 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63867.html.

                                                                                                                          Сектор комунікацій 

                                                                                                                          Дніпродзержинської ОДПІ

 

Змінено порядок формування реєстраційної суми ПДВ

 

  29.07.2015 набрав чинності Закон України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), яким внесені зміни до порядку формування реєстраційної суми податку на додану вартість (далі – ПДВ).

Відповідно до змін, внесених до пункту 2001.3 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), показники реєстраційної суми ПДВ (ΣНакл), що обраховуються за формулою, визначеною цим пунктом, обраховуються з 01.07.2015 року.

При цьому, для обрахунку показників ΣНаклОтр, ΣНаклВид та ΣМитн використовуються документи (податкові накладні, розрахунки коригування, митні декларації, аркуші коригування та додаткові декларації), складені, починаючи з 1 липня 2015 року, у тому числі розрахунки коригування, складені, починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) до податкових накладних, складених до 01.07.2015 на платника ПДВ.

Відповідно до змін, внесених до пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу:

а) реєстраційна сума та всі її складові, визначені Кодексом, обнуляються станом на третій робочий день після дня набрання чинності Законом №643 (на 03.08.2015);

б) після зазначеного обнуління реєстраційна сума зареєстрованим платникам ПДВ збільшується на:

- суму середньомісячного розміру сум ПДВ, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених або розстрочених за останні 12 звітних місяців/4 квартали (так званий «овердрафт»);

- суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ станом на 01.07.2015;

- суму від’ємного значення ПДВ, непогашеного станом на 01.07.2015 та задекларованого платником у рядках 24 та 31 податкової декларації з ПДВ за червень 2015 року/ІІ квартал 2015 року;

- суму залишків коштів на електронних рахунках платників станом на дату зазначеного обнуління за вирахуванням сум, заявлених платником у складі податкової звітності з ПДВ за звітний (податковий) період «червень 2015 року» до перерахування з електронного рахунку до бюджету у рахунок сплати податкових зобов’язань з ПДВ та/або на поточний рахунок платника відповідно до пункту 2001.6 статті 2001 Кодексу, а також сум податкових зобов’язань, задекларованих за звітний (податковий) період червень          2015 року/II квартал 2015 року.

                                                                                                                          Сектор комунікацій 

                                                                                                                          Дніпродзержинської ОДПІ

Для платників ПДВ – особливості формування податкового кредиту

 

 Законом України від 16.07.2015 №643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643), який набрав чинності 29.07.2015, внесені зміни до порядку формування податкового кредиту.

Згідно з пунктом 198.6 статті 198 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс), у разі, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість (далі – ПДВ) на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені у податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної (пункт 198.6 статті 198 Кодексу).

До набрання чинності  Законом №643 зазначений термін становив 180 календарних днів.

Податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних, які станом на 29.07.2015 (дата набрання чинності Законом №643) не зареєстровані в ЄРПН, та по яким станом на вказану дату сплинув граничний термін їх реєстрації в ЄРПН, тобто з дати їх складання минуло 180 календарних днів, не можуть бути зареєстровані в ЄРПН після 29.07.2015 та включені до складу податкового кредиту.

                                                                                                                           Сектор комунікацій 

                                                                                                                          Дніпродзержинської ОДПІ

До уваги платників ПДВ – запроваджені оновлені електронні сервіси у системі електронного адміністрування ПДВ!

             

На виконання вимог Закону України від 16.07.2015 №643-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (далі – Закон №643) Державною фіскальною службою України з 01.08.2015 запроваджені оновлені електронні сервіси у системі електронного адміністрування податку на додану вартість (далі – ПДВ), а саме:

- запит щодо отримання реквізитів рахунку та відомостей про стан рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ та суми податку, на яку він має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) – код форми J/F1301205;

- витяг з системи електронного адміністрування ПДВ – код форми J/F1401205;

- запит на отримання інформації щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН (ΣНакл), за рахунок суми залишку від’ємного значення попередніх (звітних) податкових періодів код форми J/F1301302;  

- витяг з системи електронного адміністрування ПДВ щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних – код форми J/F1401302;

- запит щодо отримання інформації у розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ – код форми J/F1301902;

- витяг у розрізі операцій з системи електронного адміністрування    ПДВ – код форми J/F1401902.

Інформація щодо оновлених електронних сервісів у системі електронного адміністрування ПДВ розміщена на офіційному веб-порталі ДФС України за посиланням:

http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63854.html.

                                                                                                                          Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

До уваги платників податків!

 

Відповіді на актуальні питання щодо системи електронного адміністрування податку на додану вартість розміщені на офіційному порталі Державної фіскальної служби України за електронною адресою:

http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63825.html

                                                                                                                          Сектор комунікацій 

                                                                                                                          Дніпродзержинської ОДПІ

                                                                        

Правильно заповнюємо реквізит “Призначення платежу”

 

  Реквізит “Призначення платежу” платіжних документів заповнюється з використанням кодів видів сплати відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів».

 

Перелік кодів видів сплати

Код виду сплати

Вид сплати

101

Сплата суми податків і зборів / єдиного внеску*

107

Повернення сум податків і зборів, помилково або надміру зарахованих до бюджету / єдиного внеску

108

Перерахування коштів з одного бюджетного рахунку на інший

109

Оплата податкового векселя*

110

Відшкодування ПДВ на рахунок платника

111

Відшкодування процентів за бюджетною заборгованістю

117

Надходження до бюджету коштів платника податків, щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство

121

Сплата адміністративного штрафу*

125

Авансові внески, нараховані на суму дивідендів та прирівняних до них платежів*

128

Сплата суми податків, зборів / єдиного внеску, визначених за результатами камеральної перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб*

130

Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів оподаткування юридичних осіб*

131

Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту*

133

Сплата суми податків і зборів, єдиного внеску, штрафних (фінансових) санкцій, пені, визначених за результатами документальної/фактичної перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб*

134

Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки підрозділів податкового та митного аудиту (інші надходження)*

135

Сплата фінансових санкцій, визначених підрозділом контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів*

136

Сплата грошового зобов'язання, визначеного територіальним органом ДФС за результатами роботи підрозділів погашення заборгованостей*

137

Сплата грошового зобов'язання, визначеного територіальним органом ДФС за результатами роботи інших підрозділів*

138

Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами перевірки підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб (інші надходження)*

140

Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу / недоїмки з єдиного внеску*

145

Надходження розстрочених (відстрочених) сум*

147

Стягнення в межах виконавчого провадження

148

Надходження в бюджет коштів від погашення податкового боргу в міжнародних правовідносинах

149

Надходження до бюджету коштів від реалізації безхазяйного майна, знахідок, спадкового майна, валютних цінностей і грошових коштів, власники яких невідомі, а також скарбів

160

Надходження до бюджету коштів за результатами роботи підрозділів Головного оперативного управління

242

Надходження до бюджету коштів з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ

244

Сплата податкового зобов'язання за уточнюючим розрахунком у разі застосування податкового компромісу*

246

Сплата податкового зобов'язання за податковим повідомленням-рішенням у разі застосування податкового компромісу*

258

Стягнення податкового боргу з ПДВ за рішенням суду в системі електронного адміністрування ПДВ

350

Передоплата (доплата) митних платежів*

351

Перерахування до бюджету суми митних платежів

354

Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної невиїзної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту*

355

Сплата грошового зобов'язання, визначеного за результатами документальної виїзної перевірки підрозділів податкового та митного аудиту*

358

Сплата грошових зобов'язань з митних платежів, визначених за результатами контрольно-перевірочної роботи підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб

                                                                                                                           

                                                                                                                             Сектор комунікацій                                                   

                                                                                                                           Дніпродзержинської ОДПІ

  

 

Щодо цільового використання коштів, що акумульовані сільськогосподарськими підприємствами на спеціальних рахунках

 

Відповідно до пункту 2001.2 статті 2001 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) з урахуванням змін, внесених Законом України від 16 липня 2015 року №643-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість” сільськогосподарські підприємства використовують у системі електронного адміністрування два електронних рахунки: основний та додатковий.

Відповідно до підпунктів „а” та „б” пункту 200¹.4 статті 200 Кодексу на електронні рахунки платників зараховуються кошти виключно з власного поточного рахунку.

Основний електронний рахунок призначається для проведення розрахунків з бюджетом. На такий рахунок сільськогосподарські підприємства перераховують зі свого поточного рахунку кошти в сумах, необхідних для реєстрації податкових накладних по діяльності іншій, ніж сільськогосподарська.

Додатковий електронний рахунок призначений для перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств. На цей рахунок сільськогосподарським підприємством зараховуються кошти з поточного рахунку в сумі, необхідній для реєстрації податкових накладних, які складаються сільськогосподарським підприємством при здійсненні операцій з постачання сільськогосподарських товарів/послуг у межах спеціального режиму оподаткування.

З додаткового електронного рахунку кошти автоматично перераховуються Державною казначейською службою на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств протягом операційного дня, в якому кошти надійшли на такі електронні рахунки (пункт 209.2 статті 209 Кодексу).

Порядок акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум податку на додану вартість на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2011 року №11 (далі – Порядок №11).

Пунктом 4 Порядку №11 передбачено, що сума податку на додану вартість, що акумулюється на спеціальному рахунку, використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до пункту 209.2 статті 209 Кодексу – на виробничі цілі.

Для сільськогосподарських товаровиробників виробничими цілями вважаються витрати, що безпосередньо пов’язані з веденням діяльності у сфері сільського господарства. До такої діяльності відповідно до підпункту 209.15.2 пункту 209.15 статті 209 Кодексу належать:

виробництво продукції рослинництва, а саме рослинних культур, а також вирощування фруктів та овочів, квітів та декоративних рослин (у відкритих або закритих ґрунтах), грибів, насіння, прянощів, саджанців та водоростей, а також їх обробка, переробка та/або консервація;

виробництво продукції тваринництва, а саме свійських сільськогосподарських тварин, птахівництва, кролівництва, бджільництва, а також розведення шовкопрядів, змій та інших плазунів або слимаків та інших наземних ссавців, безхребетних та комах, а також їх обробка, переробка та/або консервація;

надання послуг іншим сільгосптоваровиробникам (юридичним особам) та/або фізичним особам з використанням сільськогосподарської техніки, крім надання її у фінансову оренду (лізинг).

Пунктом 4 Порядку №11 визначено, що у разі нецільового використання суми податку на додану вартість, що акумульована на спеціальному рахунку, сільськогосподарське підприємство несе відповідальність відповідно до законодавства.

Пунктом 123.2 статті 123 Кодексу визначено, що використання платником податків (посадовими особами платника податків) сум, що не сплачені до бюджету внаслідок отримання (застосування) податкової пільги, не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання згідно із законом з питань відповідного податку, збору, платежу додатково до штрафів, передбачених пунктом 123.1 статті 123 Кодексу, – тягне за собою стягнення до бюджету суми податків, зборів, платежів, що підлягали нарахуванню без застосування податкової пільги. Сплата штрафу не звільняє таких осіб від відповідальності за умисне ухилення від оподаткування.

Таким чином, кошти, перераховані платником податку зі спеціального рахунку, відкритому у банку або органі, який здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на основний або додатковий електронний рахунок, з метою збільшення реєстраційної суми, вважаються такими, що використані не на виробничі цілі, тобто використані не за цільовим призначенням, та підлягають стягненню до бюджету відповідно до пункту 123.2 статті 123 Кодексу із застосуванням відповідних штрафних санкцій.

 

 

                                                                                                                           Сектор комунікацій                                                   

                                                                                                                           Дніпродзержинської ОДПІ

Змінено Порядок обліку платників єдиного внеску

 

З 12.01.2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 30.11.2015 №1105 «Про затвердження змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загально- обов’язкове державне соціальне страхування та Положення про реєстр страхувальників», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.12.2015 за №1577/28022 (далі – Наказ №1105).

Наказ №1105 вніс зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та до Положення про реєстр страхувальників, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 №1162 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.12.2014 за №1553/26330).

Зокрема, взяття на облік платників єдиного внеску, на яких поширюється дія Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб –  підприємців та громадських формувань» (далі – Закон №755), здійснюється контролюючим органом за їх місцезнаходженням чи місцем проживання на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом №755, у день отримання зазначених відомостей контролюючим органом (до змін: не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей).

Наказ №1105 опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 12.01.2016 №2.

                                                                                                                          Сектор комунікацій 

                                                                                                                          Дніпродзержинської ОДПІ

 

До уваги платників єдиного соціального внеску

 

Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), який набрав чинності 01.01.2016, зокрема, внесені зміни до частини п’ятої статті 8 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464).

Для платників, визначених частиною першою статті 4 Закону №2464, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) встановлено у розмірі 22% до бази нарахування, визначеної статтею 7 Закону №2464.

Відповідно до частини другої статті 24 Закону №2464 наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №453 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.09.2013 за №1602/24134) затверджено Порядок прийняття банками до виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати  (далі – Порядок), який є підзаконним нормативно-правовим актом.

Пунктом 2 Порядку передбачено, що банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону №2464 нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів (документів на переказ готівки) про перерахування коштів для сплати сум єдиного внеску. Суми, сплачені за цими документами, повинні складати не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.

Якщо в розрахункових документах або документах на переказ готівки сума єдиного внеску менша, ніж 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки та/або платіжні доручення, та/або інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати разом з оригіналом довідки-розрахунку, погодженим з органом доходів і зборів за місцем взяття на облік платника єдиного внеску.

Довідка-розрахунок складається платником єдиного внеску у трьох примірниках за формою згідно з додатком 1 до Порядку (пункт 3 Порядку).

Оскільки на сьогодні змінюється частка сплаченого єдиного внеску, що підлягає контролю банками на виконання вимог статті 24 Закону №2464, Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) направлено до Національного банку України лист від 15.01.2016 №526/5/99-99-17-03-01-16 «Про єдиний внесок» з проханням до приведення Порядку у відповідність до законодавства при прийнятті від платників єдиного внеску грошових чеків, платіжних доручень та інших розрахункових документів на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону №2464 нараховується єдиний внесок, контролювати сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у розрахункових документах, відповідно до додатка 1 до Порядку.

Територіальні органи ДФС до приведення Порядку у відповідність до законодавства погоджують сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної у грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах, та підтверджують додаток 1 до Порядку з приміткою «Погоджено відповідно до встановленого з 01.01.2016 Законом України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

                                                                                                                          Сектор комунікацій 

                                                                                                                          Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

 

Увага ! З нового року нові вимоги до РРО

 

З 1 січня 2016 року, відповідно до вимог Податкового кодексу України, Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання зобов’язані застосовувати РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі та забезпечують подання по електронних каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків до податкової інспекції.

Отже, суб’єктам господарювання до 01.01.2016 необхідно вивести з експлуатації реєстратори розрахункових операцій, які не створюють контрольну стрічку в електронній формі та не забезпечують подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків

                                                                                                                          Сектор комунікацій 

                                                                                                                          Дніпродзержинської ОДПІ

Актуально для користувачів РРО

 

  Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» та Законом України від 01.07.2015 №569-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) і, зокрема, до Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265).

Метою змін до Кодексу та Закону №265 є удосконалення механізму їх застосування та запобігання можливим порушенням з боку суб’єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари (послуги).

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 8 розділу II «Прикінцеві положення» Закону №265 з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Дозволяється до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів (пункт 8 розділу II Закону №265).

Таким чином, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 електронних контрольно-касових апаратів, що подають до фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Отже, суб’єктам господарювання до 01.01.2016 необхідно вивести з експлуатації реєстратори розрахункових операцій, які не створюють контрольну стрічку в електронній формі та не забезпечують подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

 

                                                                                                                          Сектор комунікацій 

                                                                                                                         Дніпродзержинської ОДПІ

 

 Особливості заповнення нової декларації про майновий стан та доходи

 

Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», що зареєстрований Міністерством юстиції України 26.10.2015 за №1298/27743 (далі – Наказ №859), затверджено нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – нова декларації), що вводиться в дію з 1 січня 2016 року.

Одним із нововведень для цієї декларації є зазначення у ній платниками податків відомостей щодо отриманих доходів, які не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (стаття 165 Кодексу), та загальної річної суми доходу.

Наприклад, фізична особа – підприємець перебувала:

- у першому півріччі на спрощеній системі оподаткування та отримала дохід у розмірі 100,0 тис. грн.,

- у другому півріччі – на загальній системі оподаткування та отримала, дохід у розмірі 10,0 тис.грн., з них чистий оподатковуваний дохід – 5,0 тис. грн.,

- інші доходи не отримувались.

При заповненні розділу II «ДОХОДИ, ОТРИМАНІ ПРОТЯГОМ ЗВІТНОГО (ПОДАТКОВОГО) РОКУ» нової декларації:

- сума доходу на спрощеній системі оподаткування у розмірі 100,0 тис. грн. зазначається у графі 3 «Сума доходів (грн., коп)» рядка 11.1 «Доходи, отримані від провадження господарської діяльності за спрощеною системою оподаткування протягом звітного (податкового) року» та графі 3 рядка 11 «Доходи, які не підлягають оподаткуванню»;

- сума оподатковуваного доходу, отримана на загальній системі оподаткування, у розмірі 5,0 тис. грн. зазначається у графі 3 рядка 10.7 «Доходи, отримані фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування (додаток Ф4)»;

- загальна сума отриманого доходу у розмірі 105,0 тис. грн. зазначається у графі 3, рядка 12 «Загальна сума річного доходу (рядок 10 + рядок 11)».

                                                                                                                             Сектор комунікацій                                                   

                                                                                                                           Дніпродзержинської ОДПІ

 

 

Хто звільняється від обов’язку подання декларації?

 

Відповідно до п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України платники податку звільняються від обов'язку подання податкової декларації в таких випадках незалежно від виду та суми отриманих доходів платниками податку, які:

·         є неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року;

·         перебувають під арештом або є затриманими чи засудженими до позбавлення волі, перебувають у полоні або ув'язненні на території інших держав станом на кінець граничного строку подання декларації;

·         перебувають у розшуку станом на кінець звітного податкового року;

·         перебувають на строковій військовій службі станом на кінець звітного податкового року.

                                                                                                             Інформаційно-комунікаційний сектор                                                                                                                 

                                                                                                                           Дніпродзержинської ОДПІ

 

До податкової не поспішай –

декларацію про майновий стан через мережу Інтернет подай!

 

Нагадуємо, що декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2014 році, громадяни мають змогу подавати через мережу Інтернет. Для користування послугою платникові треба мати електронний ключ цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.

Платники можуть безкоштовно отримати цифровий підпис у Центрі обслуговування платників не залежно від місця реєстрації. 

                                                                                                  Сектор комунікацій 

                                                                                                               Дніпродзержинської ОДПІ

 

Іноземні доходи до декларування!

Фізичні особи, які є громадянами України та працюють, тимчасово або постійно за кордоном, зобовязані декларувати доходи, отримані як із джерел в Україні, так і іноземні доходи. Платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

Перелік діючих міжнародних договорів про усунення подвійного оподаткування розміщено на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України http://sfs.gov.ua/ у розділі «Діяльність» у рубриці «міжнародне співробітництво».

Для одержання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов'язаний одержати від державного органу країни, де був отриманий дохід (прибуток), уповноваженого стягувати такий податок, довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об'єкт оподатковування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, у відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено діючими міжнародними договорами України.

Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.

Податкова декларація подається до контролюючого органу в один із таких способів за вибором платника податку:

·         особисто платником або уповноваженою на це особою;

·         надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

·         засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації.

                                                                                                   Сектор комунікацій 

                                                                                                               Дніпродзержинської ОДПІ

 

 З 1 січня розпочалася деклараційна кампанія - 2016

 

З початку 2016 року стартувала кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2015 року.

Декларації про майновий стан і доходи платники податків повинні подати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси.

Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію, –30 квітня 2016 року, які хочуть отримати податкову знижку – 31 грудня 2016 року.

При декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2015 року.

                                                                                                               Сектор комунікацій

                                                                                                               Дніпродзержинської ОДПІ

Подання річної  декларації є обов’язковим

 

Громадянин зобов’язаний подати у 2015 році податкову декларацію, якщо протягом звітного 2014 року, зокрема, отримував:

- доходи від особи, яка не є податковим агентом, тобто від нерезидента або фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність;

- доходи, які нараховувалися (виплачувалися, надавалися) платнику податку двома або більше податковими агентами у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2014 році – 146160 грн.);

- іноземні доходи;

- дохід, отриманий орендодавцем при наданні нерухомості в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;

- дохід, отриманий орендодавцем при наданні рухомого майна в оренду (суборенду), якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання;

- дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню (крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини);

- дохід у вигляді неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди від особи, яка не є податковим агентом (крім окремих випадків, установлених пп. 164.2.14 Кодексу).

Також фізичні особи - платники податку зобов’язані подати річну податкову декларацію про доходи за 2014 рік, якщо отримували окремі види оподатковуваних доходів, які згідно з нормами розділу ІV Кодексу не підлягали оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не звільнені від оподаткування. В такому випадку платник зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку.

Податкова декларація заповнюється платником самостійно або особою, нотаріально уповноваженою таким платником здійснювати таке заповнення (п.179.5 Кодексу). За неповнолітніх осіб або осіб, визнаних судом недієздатними, декларацію подають їхні батьки (опікуни, піклувальники).

Річна податкова декларація подається громадянами до органу доходів і зборів за місцем реєстрації у термін до 1 травня.

Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2015 року. Сума податкових зобов’язань, донарахована органом ДФС, сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені Кодексом.

Порядок подання річної податкової декларації визначено ст. 179 Податкового кодексу України.


                                                                                                       Сектор комунікацій

                                                                                                  Дніпродзержинської ОДПІ