Дніпропетровщина одна з перших в Україні розпочала опалювальний сезон.
31-10-2008
Дніпропетровщина, яка нещодавно була у списку областей України, де заборгованість за газ найбільша, а розрахунки найпроблематичніші, змогла розв’язати всі проблемні питання і наразі заключає договори з газопостачальними компаніями на отримання лімітів блакитного палива.
Для цього за дорученням голови обласної державної адміністрації Віктора Бондаря було організовано робочу групу на чолі із заступником голови з відповідних питань, яка працювала в Києві декілька днів і займалася вирішенням проблеми. (В робочу группу увійшов також Дніпродзержинський міський голова Ярослав Корчевський).
Нині в регіоні триває активне підключення житлових будинків та об’єктів соціальної сфери до опалення. На сьогодні в області працює 1145 котелень із 1545, опалюється 9675 житлових будинків із 16265 існуючих, підключені до тепла 680 шкіл із 869, 824 учбові заклади із 1000 та 319 лікарень із 400. Однак, залишаються невирішеними питання ще з двома містами області – Марганцем та Нікополем, у яких проблеми із погашенням боргів та отриманням лімітів на газ і які через це не розпочинають опалювальний сезон.
З цього приводу голова обласної державної адміністрації В.Бондар скликав термінову нараду із міськими головами Марганця та Нікополя.
Звітуючи перед керівником області, міський голова Марганця Сергій Кузнєцов запевнив Віктора Бондаря, що нині питання вирішуються. Міський голова особисто зустрічався із столичним керівництвом "Нафтобазу" та "Газ України" і досяг домовленостей за якими вже у найближчі два дні у місті розпочнеться підключення до опалення. 
Водночас, за словами заступника голови облдержадміністрації Віктора Сергєєва, дещо складніша ситуація в Нікополі. Місто залишається єдиним в області, яке не вирішило питання погашення заборгованості за спожитий природний газ (більше 6 млн грн.) та отримання лімітів на нього.
На нараді голова обласної державної адміністрації Віктор Бондар висловив занепокоєння ситуацією, що склалася. З метою забезпечити мешканців міста теплом Віктор Бондар прийняв рішення спільно з обласною радою створити робочу групу з питань вивчення кризової ситуації з теплом у місті Нікополі та напрацювати заходи щодо її подолання.
Не виключно, що до роботи антикризової групи, за ініціативою голови облдержадміністрації, залучать правоохоронні органи.  "Ця група має в терміновому порядку до вівторка зробити ретельні перевірки на місці і надати пропозиції щодо мір та дій на обласному рівні, для того, щоб негайно виправити ситуацію і не допустити того, щоб люди залишились без тепла", - наголосив Віктор Бондар під час наради.
За результатами роботи комісії голова облдержадміністрації готовий ініціювати перед обласною радою питання про виділення додаткового фінансового ресурсу із обласного бюджету з метою вирішення проблеми забезпечення теплом соціально значимих об’єктів міста Нікополя. "Я готовий ініціювати проведення позачергової сесії, яка виділить кошти на подолання кризової ситуації у Нікополі, за пропозицією робочої групи від якої очікую об’єктивної оцінки у найкоротші терміни", - підкреслив В.Бондар.
Управління преси та інформації облдержадміністрації