На нараді у Міністерстві промислової політики Дніпродзержинськ відстоюватиме позицію про недопущення будівництва у місті комплексу з виробництва монометиланіліну
18-12-2008
За дорученням Дніпродзержинського міського голови Ярослава Корчевського управління охорони навколишнього природного середовища (УОНПС) міської ради підготовило на розгляд наради Міністерства промислової політики пакет документів з аргументацією позиції міста про недопущення будівництва на території Дніпродзержинська особливо небезпечного об'єкту — комплексу з виробництва монометиланіліну на базі ВАТ «ДніпроАЗОТ».
Як повідомив начальник УОНПС Дніпродзержинської міської ради Андрій Плешаков, нарада у Мінпромполітики з питань розробки проекту постанови Кабінету Міністрів про внесення змін до його постанови від 1 жовтня 1999 року «Про затвердження програми поетапного припинення використання етилованого бензину в Україні» та доцільності будівництва у Дніпродзержинську виробництва монометиланіліну (присадки автомобільного палива) призначена на 19 грудня.
За попередніми даними, участь у нараді разом з керівництвом міста та УОНПС міської ради візьмуть: голова громадської екологічної організації «Голос природи» (Дніпродзержинськ) Євген Колишевський та доктор медичних наук, професор Дніпродзержинського технічного університету, радник міського голови Дніпродзержинська з питань екології Анатолій Приходченко.
Будівництво установки з виробництва монометіланаліну (ММА) планувалося у ВАТ „ДніпроАЗОТ” у 2003 році. Для вивчення ситуації із впливом установки на навколишнє середовище та стан здоров’я людей група депутатів Дніпродзержинської міської ради виїздили до Острави (Чехія), де існує подібне виробництво. Обговорення проблем будівництва установки ММА протягом двох років тривало у місцевих ЗМІ із залученням провідних фахівців-хіміків, лікарів, екологів. Дозвіл на будівництво установки ММА сесія міськради у 2005 році не надала. Будівництво установки ММА у ВАТ „ДніпроАЗОТ” із розвинутою специфічною інфраструктурою не потребувало значних інвестувань, а прибуток забезпечувало на рівні 8 млн грн на рік (у діючих цінах на 2005 рік). За свідченнями екологів, антидоту (протидії при отруєнні ММА) наразі не існує, у зону впливу установки в місті підпадала лікарня швидкої медичної допомоги та житловий масив, прилеглий до вул. Дніпропетровської.