На нараді у Мінпромполітики підтримано позицію міської влади Дніпродзержинська щодо недопущення будівництва виробництва монометиланіліну
22-12-2008
19 грудня у Міністерстві промислової політики України пройшла нарада з питань розробки проекту Постанови Кабінету Міністрів України щодо виробництва монометиланіліну (присадка до автомобільного палива), учасники якої підтримали позицію міської влади Дніпродзержинська про недопущення будівництва на території міста комплексу з виробництва монометиланіліну на базі ВАТ «ДніпроАЗОТ». Про це повідомив учасник наради, начальник управління охорони навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради Андрій Плешаков.
За інформацією Андрія Плешакова, нараді у Мінпромполітики передувала серія зустрічей Дніпродзержинського міського голови Ярослава Корчевського з народними депутатами України, керівниками профільних міністерств і відомств, консультації з провідними науковцями та фахівцями у галузі промислового виробництва, охорони здоров'я та охорони навколишнього природного середовища.
Результатом стало розпорядження Кабміну «Про затвердження плану першочергових заходів на період до 2009 року з поліпшення екологічного стану Дніпродзержинська», яким, зокрема, передбачено і розробку проекту рішення Кабміну щодо недопущення будівництва у місті виробництва монометиланіліну. Підтримку на користь позиції Дніпродзержинська висловив головуючий на нараді заступник Міністра Мінпромполітики Сергій Грищенко, представники Мінекономіки, Мінприроди, науковці профільних дослідницьких інститутів, а також Дніпропетровської облдержадміністрації.
Будівництво установки з виробництва монометиланіліну планувалося на ВАТ „ДніпроАЗОТ” у 2003 році (за постановою Кабміну від 1999 року). Для вивчення ситуації із впливом установки на навколишнє середовище та стан здоров’я людей група депутатів Дніпродзержинської міської ради виїздила до Острави (Чехія), де існує подібне виробництво. Обговорення проблем будівництва установки з виробництва монометиланіліну протягом двох років тривало у місцевих ЗМІ із залученням провідних фахівців-хіміків, лікарів, екологів. Дозвіл на будівництво установки з виробництва монометиланіліну сесія міськради у 2005 році не надала. Будівництво установки з виробництва монометиланіліну на ВАТ „ДніпроАЗОТ” із розвинутою специфічною інфраструктурою не потребувало значних інвестувань, а прибуток забезпечувало на рівні 8 млн грн на рік (у діючих цінах на 2005 рік). За свідченнями екологів, антидоту (протидії при отруєнні монометиланіліном) наразі не існує, у зону впливу установки в місті підпадал а лікарня швидкої медичної допомоги та житловий масив, прилеглий до вул. Дніпропетровської.