У справі приведення об'єктів Придніпровського хімзаводу в екологічно безпечний стан основну увагу буде приділено заходам на промисловому майданчику підприємства
26-01-2009
23 січня у Дніпродзержинську на нараді з підготовки до засідання у місті міжвідомчої комісії з питань розв'язання екологічних проблем Дніпродзержинська обговорено основні засади концепції приведення об'єктів Придніпровського хімзаводу (ПХЗ, переробка уранових руд з 1948 до 1991 р.) в екологічно безпечний стан, яка передбачатиме перенесення основної уваги на промисловий майданчик ПХЗ.
Як повідомив начальник управління охорони навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради Андрій Плешаков, підприємство «Бар'єр», на обслуговуванні якого знаходяться хвостосховища відходів ПХЗ, за підсумками виконання існуючої з 2003 року державної програми, отримує на реалізацію екологічних заходів недостатнє фінансування. Лише частково виконані плани рекультивації «Бази С», засипка хвостосховища «Південно-Східне». При цьому сплата за землю по підприємству «Бар'єр» щорічно становить близько 250 тис. грн.
Учасники наради погодилися з доводами керівництва підприємства щодо необхідності перегляду фінансування та урахування у новій державній програмі всіх пропозицій «Бар'єру» та наукових інститутів.
ДП „Бар’єр” (Дніпродзержинськ) створене у 2001 році для обслуговування хвостосховищ радіоактивних відходів (РАВ), що утворилися від переробки уранової руди на Придніпровському хімічному заводі (Дніпродзержинськ) за період з 1948 до 1991 р. На території міста складовано понад 42 млн тонн РАВ. У 2003 році створено державну програму „Приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання „Придніпровський хімічний завод” в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання на 2005-2014 роки” (Постанова КМУ №1846 від 26.11.2003 р.).