Дніпродзержинськ має шанс отримати «зелені інвестиції» для впровадження енергозберігаючих технологій
13-04-2009
Дніпродзержинський міський голова Ярослав Корчевський у Києві зустрівся з представниками ряду міністерств і відомств та керівництвом Національного агентства екологічних інвестицій.
Як повідомив Ярослав Корчевський, за підсумком цих зустрічей Дніпродзержинськ має шанс отримати «зелені інвестиції» (кошти від продажу квот України за Кіотським протоколом) для впровадження енергозберігаючих технологій.
Одним з найбільших комплексних проектів енергозбереження у місті є концепція нової схеми теплозабезпечення з диверсифікацією джерел теплопостачання, спорудженням сучасних модульних котельних та систем автономного опалення.
Наразі завершується експертиза будівництва у селищі Дніпробуд автономної котельної потужністю 82 МВт (загальна вартість об'єкту — 26 млн грн), що дасть можливість забезпечити надійність теплопостачання мікрорайону, скоротити витрати пального та теплові втрати до 7,8 млн кубометрів на рік. Термін окупності будівництва котельної — півтора року.
У 2009 році передбачено завершити реконструкцію котелень КП «Дніпродзержинськтепломережа» із заміною пальників на енергоефективні (200 тис. грн), що надасть можливість забезпечити річну економію палива на 10%, або на 110 тис. кубометрів.
Заплановано цього року здійснити і два пілотних проекти: випробувати на одному з лівобережних мікрорайонів технології енергозбереження з використанням теплових насосів та перевести декілька бюджетних закладів (одну школу, лікарню, дитсадок) на автономне опалення з використанням технологій акумулювання тепла (фірма «Теплон»).
Передбачено також і вивчення запропонованого для міста рядом наукових інститутів проекту утилізації тепла каналізаційних стоків.
«Дніпродзержинськ сьогодні не має можливостей переведення існуючих підприємств теплокомуненергетики на вугілля або інше пальне, але ми відкриті до впровадження нових технологій і наукових розробок і здатні створити належний інвестиційний клімат для розширення програм енергозбереження, як того потребують виклики часу», — сказав Ярослав Корчевський.
У Дніпродзержинську функціонують значні промислові бази для виготовлення сучасного енергозберігаючого обладнання, зокрема геліопрофілів, автоматизованих котлів, наукова база Дніпродзержинського технічного університету з розробками у галузі енергозбереження, а також значні потенційні можливості потужних промислових підприємств металургійної та хімічної галузі у частині розподілу енергоресурсів. Втілення заходів існуючої у місті програми енергозбереження надасть можливість щорічної економії 25-30% витрат бюджетних коштів на енергоспоживання.