Мешканка Дніпродзержинська нагороджена премією «Гордість країни» за видатний приклад відваги
16-04-2009
Дніпродзержинський міський голова Ярослав Корчевський у телефонній розмові привітав мешканку Дніпродзержинська, ветерана праці Любов Шаповал, яка отримала премію «Гордість країни» фонду Віктора Пінчука за видатний приклад відваги, і від імені всіх мешканців міста висловив їй подяку та захоплення мужнім вчинком.
31 березня 2008 року 67-річна жінка зуміла надати відсіч бандиту-рецидивісту, врятувала чоловіка. У цей день у сусідньому під'їзді будинку, де мешкає родина Шаповалів, бандит вбив людину і після скоєного злочину вирішив втекти через дах багатоповерхівки. Потрапивши на балкон подружжя Шаповалів, вибив скло, і намагаючись пройти через квартиру, наніс декілька ножових поранень власнику помешкання Валентину Шаповалу. У цей час Любов Шаповал не розгубилася, і навіть після отримання ножового поранення руки, схопила сокиру, обухом вдарила бандита. Завдяки відважному вчинку пенсіонерки міліція затримала бандита, на рахунку якого було 5 вбивств.
За словами сина Любові Шаповал Дмитра Ледзинського, курс лікування після бандитського нападу батьки пройшли досить швидко, але мати морально тяжко переносила наслідки нападу – майже півроку боялася засинати у власній квартирі. «Мама все життя працювала на нелегкій роботі – формовщиком на ливарному заводі, характер має рішучий, але при цьому залишається завжди доброзичливою і щиросердною», — сказав Дмитро Ледзинський. На урочистості з нагоди нагородження Любові Шаповал до Києва їздили всією сім'єю. Крім премії та глибокої подяки за подвиг, Любові Шаповал надали обіцянку встановити у квартирі безкоштовно пластикові вікна та засклити балкон.
Шоста щорічна церемонія нагородження лауреатів загальнонаціональної премії «Гордість країни 2008» – спільний проект Фонду Віктора Пінчука, Нового каналу та газети “Факти” відбулася 10 квітня. Метою премії є вшанування надзвичайних вчинків звичайних людей, які силою свого духу доводять можливість неможливого та дають нам привід пишатися тим, що ми з ними живемо в одній країні. З 2004 року лауреатами Премії стали вже близько ста українців.