Дніпродзержинська об'єднана «Атомпрофспілка» отримала відповідь від Мінпраці щодо надання статусу ветеранів уранового виробництва для колишніх працівників Придніпровського хімзаводу
23-04-2009
Дніпродзержинська об'єднана організація «Атомпрофспілки» (об'єднує працівників проммайданчика колишнього ВО «Придніпровський хімзавод» — ПХЗ) отримала листа від Міністерства праці та соціальної політики України щодо надання статусу ветеранів уранового виробництва колишнім працівникам ПХЗ на виконання доручення Кабміну (від 1 квітня 2009 року) та звернення комітету ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (від 22 березня 2009 року). Про це повідомило інформагентство «Придніпров’я» з посиланням на голову Дніпродзержинської об'єднаної організації «Атомпрофспілки» Тамару Федоренко.
Мінпраці вважає за доцільне для визначення статусу та здійснення соціального захисту ветеранів уранового виробництва колишнього ПХЗ на державному рівні невідкладне вивчення конкретних пропозицій з цього питання. У листі зазначено, що за чинним законодавством неможливо визначити статус ветеранів уранового виробництва ПХЗ, оскільки більшість працівників працювала на підприємстві у середині минулого століття за умов невизначеності ряду критеріїв, зокрема ступінь радіаційного забруднення територій та виробничих приміщень у різні періоди функціонування підприємства, ступінь шкідливого впливу на здоров'я працівників та мешканців прилеглих районів міста, форми у порядку визначення ступенів переопромінення працівників ПХЗ по періодах, визначення кількості осіб, які потребують соціального захисту.
На погляд Мінпраці, питання може бути вирішеним шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про захист людини від впливу іонізуючого випромінювання».
Дніпродзержинська об'єднана організація «Атомпрофспілки» звернеться з листом Мінпраці до координаційної ради, створеної розпорядженням Кабміну для виконання першочергових заходів з поліпшення екологічного стану Дніпродзержинська, до переліку яких внесено і питання надання статусу ветеранів уранового виробництва колишнім працівникам ПХЗ. Самостійно вирішити ряд питань з документального оформлення запитів щодо статусу ветерани підприємства та профспілка не в змозі: більшість документів про умови праці містила у графі «шкідливий вплив виробництва» три крапки.
До складу об’єднаної організації „Атомпрофспілка” в Дніпродзержинську входять підприємства, створені на базі колишнього Придніпровського хімзаводу — понад 3 тис. працівників та більше 5 тис. ветеранів. З 2006 року на підприємствах введено пряме профспілкове управління — представництво Центральної ради „Атомпрофспілки”. Придніпровський хімічний завод з 1948 року (початку діяльності уранового виробництва) до середини 60-х років мав досвід прямого профспілкового управління.