Проект будівництва теплонасосних станцій у Дніпродзержинську погоджений Національним агентством екологічних інвестицій
01-06-2009
Проект будівництва теплонасосних когенераційних станцій комплексної програми реконструкції системи теплопостачання Дніпродзержинська пройшов погодження у Національному агентстві екологічних інвестицій (НАЕІ) для отримання у подальшому фінансування за рахунок цільових екологічних (зелених) інвестицій (за Кіотським протоколом). Про це повідомив Дніпродзержинський міський голова Ярослав Корчевський.
Загальний кошторис проекту складає близько 63 млн дол. США і передбачає впровадження сучасного енергетичного комплексу на лівобережному масиві Дніпродзержинська із застосуванням газопоршневих когенераційних установок та теплових насосів для потреб опалення і гарячого водопостачання лівобережного житлового масиву (80 тис. мешканців). За проектом, загальна електрична потужність когенераційної установки складатиме 11,5 МВт, загальна теплова потужність — 9,4 МВт.
Дніпродзержинськ першим у Дніпропетровській області представив відповідні проектні пропозиції і отримав у числі перших трьох міст України погодження НАЕІ (разом із Алчевськом та Севастополем).
«Дніпродзержинськ сьогодні не має можливостей переведення існуючих підприємств теплокомуненергетики на вугілля або інше пальне, але ми відкриті до впровадження нових технологій і наукових розробок і здатні створити належний інвестиційний клімат для розширення програм енергозбереження, як того потребують виклики часу», — сказав Ярослав Корчевський.
Одним з найбільших комплексних проектів енергозбереження у Дніпродзержинську є концепція нової схеми теплозабезпечення з диверсифікацію джерел теплопостачання, спорудженням сучасних модульних котельних та систем автономного опалення. У селищі Дніпробуд передбачено будівництво автономної котельної потужністю 82 МВт (загальна вартість об'єкту — 26 млн грн), що дасть можливість забезпечити надійність теплопостачання мікрорайону, скоротити витрати пального та теплові втрати до 7,8 млн кубометрів на рік. Термін окупності будівництва котельної — півтора року.