Оголошений у Дніпродзержинську конкурс на добудову сміттєпереробного заводу включає жорсткі технологічні та екологічні умови
10-08-2009
5 серпня Дніпродзержинський міський голова Ярослав Корчевський на брифінгу з екологічних питань повідомив, що оголошений у місті конкурс на виконання робіт з добудови сміттєпереробного заводу (станції переробки твердих побутових відходів) включає жорсткі технологічні та екологічні умови.
До конкурсу, який відбудеться у вересні цього року, будуть допущені підприємства з розвинутою базою та пропозиціями втілення при добудові сучасних технологій сміттєпереробки з урахуванням перенасиченості полігону твердих побутових відходів, мінімізації екологічного впливу власне переробки відходів, забезпечення сталого прибутку підприємства.
«Станцію сміттєпереробки розпочинали будувати за проектом, що передбачає спалення сміття, і вже за 2 роки проект був визнаний застарілим та непридатним для впровадження у місті як за технологією, так і за низкою потужністю. Тому протягом 2008-2009 року ми відмовлялися від продовження фінансування добудови за цим проектом (обсяги щорічного фінансування становили 10 млн грн з вищих бюджетів). Це було б гіршим, ніж просто зарити мільйони у землю. Нові проекти, які вже представляють на розгляд спеціальної комісії, створеної у виконкомі міської ради, передбачають і переробку сміття полігону твердих побутових відходів, що має для міста суттєве значення», — сказав Ярослав Корчевський.
Щодо критичного стану з перенасиченістю полігону-сміттєзвалища на брифінгу надано інформацію про проходження експертизи уточненого проекту санації та дозавантаження полігону, який до кінця року буде затверджено з урахуванням загального обсягу витрат у сумі 112 млн грн (фінансування з вищих бюджетів та міського бюджету) та розширенням території з додаванням шести земельних ділянок.
За існуючим проектом Станція переробки твердих побутових відходів у Дніпродзержинську має розрахункову потужність утилізації 20 тис. тонн відходів на рік. На міському полігоні накопичено майже 4 млн тонн сміття, щорічно місто скидає на звалище близько 100 тис. тонн побутових відходів. Кошторисна вартість об’єкту складає 31,7 млн грн, готовність заводу — 68%.