На хвостосховищах Придніпровського хімзаводу споруджено 7 пунктів спостереження за забрудненням приземного шару атмосферного повітря
02-11-2009
Дніпродзержинським ДП «Бар'єр» на хвостосховищах радіоактивних відходів (РАВ) колишнього Придніпровського хімзаводу (ПХЗ, переробка уранових руд з 1948 до 1991 р.) на виконання заходів програми приведення небезпечних об'єктів ПХЗ в екологічно безпечний стан та захисту населення від шкідливих наслідків іонізуючого випромінювання споруджено 7 пунктів спостереження за забрудненням приземного шару атмосферного повітря. Про це повідомив начальник управління охорони навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради Андрій Плєшаков.
Для здійснення радіаційного моніторингу та визначення радіоізотопного і хімічного складу відходів уранового виробництва, контролювання рівня підземних вод на території хвостосховищ пробурені 67 розвідувальних свердловин. Виконані роботи з оцінки зберігання відходів у хвостосховищах, їх дозиметричне обстеження. Розпочато спорудження гідрологічних автоматизованих пунктів спостережень на річці Коноплянці (прилягає до території найбільшого хвостосховища РАВ «Дніпровське»).
З початку 2009 року на виконання заходів програми з Держбюджету виділено близько 28 млн грн.
ДП „Бар’єр” (Дніпродзержинськ) створене у 2001 році для обслуговування хвостосховищ радіоактивних відходів (РАВ), що утворилися від переробки уранової руди на Придніпровському хімічному заводі (Дніпродзержинськ) за період з 1948 до 1991 року. На території міста складовано понад 42 млн тонн РАВ. У 2003 році створено державну програму „Приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання „Придніпровський хімічний завод” в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання на 2005-2014 роки” (Постанова КМУ №1846 від 26.11.2003 р.).