У Дніпродзержинську створена робоча група для підготовки змін до режиму на території колишнього уранового виробництва Придніпровського хімзаводу
13-11-2009
11 листопада рішенням виконкому Дніпродзержинської міської ради створена тимчасова робоча група для підготовки та внесення змін і пропозицій до нормативних актів, що регламентують забезпечення режиму на території колишнього уранового виробництва «Придніпровський хімзавод» (ПХЗ, переробка уранових руд з 1948 до 1991 рр.).
До складу тимчасової групи увійшли керівники профільних управлінь міської ради, директор департаменту фізичного захисту та безпеки життєдіяльності Мінпаливенерго Павло Іванов, начальник відділу аварійного реагування та антитерористичної діяльності департаменту Мінпаливенерго Олександр Зеліков, керівники Дніпродзержинського відділу спеціальної міліції, охоронного підприємства «38-й відділ інженерно-технічних частин», Дніпродзержинського відділу УСБУ, міського управління МНС, міськСЕС, науковий консультант з проблем фізичного захисту та безпеки життєдіяльності Міжнародної академії безпеки Микола Кононенко.
Тимчасовій групі доручено підготувати та внести зміни до нормативних актів, що регламентують забезпечення режиму на режимній території колишнього уранового виробництва ПХЗ з урахуванням протокольних рішень Міжвідомчої комісії з розв'язання екологічних проблем Дніпродзержинська.
За інформацією начальника управління охорони навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради Андрія Плєшакова, зміни стосуватимуться переважним чином розподілення території на ділянки з посиленим режимом фізичного захисту, охорони та радіаційного контролю, особливим та звичайним режимом.
Придніпровський хімічний завод — перше в СРСР підприємство з переробки урану, побудоване у 1948 році. Після розпаду військово-промислового комплексу на території колишнього ПХЗ створено 22 підприємства, частина яких входить до програми створення ядерно-паливного комплексу. Наразі на базі ПХЗ діють виробництва мінеральних добрив, цирконієво-гафнієвої продукції (випуск металевого цирконію, лігатур та сплавів, хімічних сполук на основі гафнію), іонно-обмінних матеріалів для сорбціонного вилучення з пульп і розчинів урану, золота, молібдену, вольфраму, галлію, а також технологій очищення води для промислових потреб.