У Дніпродзержинську відпрацьовані всі напрямки плану першочергових заходів з розв'язання екологічних проблем міста на 2010 рік
18-11-2009
16 листопада Дніпродзержинський міський голова Ярослав Корчевський на брифінгу у виконкому міської ради поінформував про відпрацювання профільними управліннями виконавчих органів міськради всіх напрямків плану першочергових заходів з розв'язання екологічних проблем міста на 2010 рік.
У проекті Держбюджету на 2010 рік передбачено виділення на здійснення цього плану 39,3 млн грн (по лінії Мінпаливенерго).
Коментуючи низку публікацій, що з'явилися останнім часом у друкованих та електронних ЗМІ України про аварійний стан хвостосховищ радіоактивних відходів уранового виробництва на Придніпровському хімзаводі, Ярослав Корчевський зазначив: особливу небезпеку наразі має хвостосховище «Дніпровське», розташоване на схилі Дніпра у безпосередній близькості до річки Коноплянки. Розчищення цієї річки віднесено до невідкладних заходів екологічної програми 2010 року.
Невиконання або гальмування робіт з розчистки, за словами Ярослава Корчевського, дійсно, може призвести до екологічної катастрофи великого масштабу (виніс радіонуклідів у Дніпро).
«Публікації, які відображують стурбованість екологічними проблемами Дніпродзержинська, працюють на користь розробці та здійсненню цільових екологічних програм, привертанню уваги державницьких структур до екологічного стану міста. Наразі радіологічний стан хвостосховищ знаходиться під контролем фахівців», — сказав Ярослав Корчевський.
Перший транш на здійснення радіаційного обстеження та моніторингу території Дніпродзержинська в обсязі 1 млн грн виділено з обласного екофонду.
Придніпровський хімічний завод — перше в СРСР підприємство з переробки урану, побудоване у 1948 році, виробництво припинено у 1991 році. На території міста складовано понад 42 млн тонн радіоактивних відходів. У 2003 році створено державну програму „Приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання „Придніпровський хімічний завод” в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання на 2005-2014 роки” (Постанова КМУ №1846 від 26.11.2003 р.).