У Дніпродзержинську завершується розробка концепції нової схеми теплозабезпечення міста з диверсифікацією джерел теплопостачання
03-12-2009
30 листопада на брифінгу у виконкомі Дніпродзержинської міської ради міський голова Ярослав Корчевський поінформував про завершення розробки концепції нової схеми теплозабезпечення міста з диверсифікацією джерел теплопостачання, спорудженням сучасних модульних котельних та систем автономного опалення.
Концепція передбачає поетапне втілення заходів впровадження нової схеми, і проект кожного етапу виноситиметься на розгляд громадськості.
Очікуваним результатом першої черги впровадження нової схеми має стати скорочення тарифів за послуги теплопостачання та витрат підприємств теплокомуненергетики. Результатом другої черги стане впровадження схеми підключення до теплопостачання не цілими будинками, а окремими квартирами — з метою регулювання якості послуг та відносин із споживачами.
У концепції будуть враховані і можливості будівництва на Дніпровському меткомбінаті потужної парогенеруючої станції з використанням надлишку потужностей для опалення центрального району міста.
Нова схема включатиме побудову автономних котельних у мікрорайонах та міні-котельних. Зокрема, вже завершено експертизу будівництва у селищі Дніпробуд автономної котельної потужністю 82 МВт (загальна вартість об'єкту — 26 млн грн), що дасть можливість забезпечити надійність теплопостачання мікрорайону, скоротити витрати пального та теплові втрати до 7,8 млн кубометрів на рік. Термін окупності будівництва котельної — півтора року.
Передбачено завершити реконструкцію котелень КП «Дніпродзержинськтепломережа» із заміною пальників на енергоефективні (200 тис. грн), що надасть можливість забезпечити річну економію палива на 10% або на 110 тис. кубометрів. Заплановано здійснення і пілотних проектів: випробувати на одному з лівобережних мікрорайонів технології енергозбереження з використанням теплових насосів.
Передбачено також і вивчення запропонованого для міста низкою наукових інститутів проекту утилізації тепла каналізаційних стоків.
У Дніпродзержинську функціонують значні промислові бази для виготовлення сучасного енергозберігаючого обладнання, зокрема геліопрофілів, автоматизованих котлів, наукова база Дніпродзержинського технічного університету з розробками у галузі енергозбереження, а також значні потенційні можливості потужних промислових підприємств металургійної та хімічної галузі у частині розподілу енергоресурсів. Втілення заходів існуючої у місті програми енергозбереження надасть можливість щорічної економії 25-30% витрат бюджетних коштів на енергоспоживання.