У Дніпродзержинську пройшло розширене засідання координаційної ради з розв’язання екологічних проблем міста
11-12-2009
8 грудня у Дніпродзержинську пройшло розширене засідання координаційної ради з розв’язання екологічних проблем міста під головуванням міського голови Ярослава Корчевського, за участі народного депутата Євгена Шаго, керівника департаменту фізичного захисту Мінпаливенерго Павла Іванова, представників обласної та міської комісій техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Координаційна рада розглянула питання передаварійного стану хвостосховища відходів Придніпровського хімзаводу (ПХЗ, переробка уранових руд з 1948 до 1991 р.) «Сухачівське», викликаного тривалою перервою у його експлуатації. Створено робочу групу з розробки та реалізації заходів забезпечення безпеки хвостосховища.
На засіданні представлено також звіт міжвідомчої комісії з розв’язання екологічних проблем міста про перший етап створення інтегрованої системи безпеки на об’єктах колишнього уранового виробництва ПХЗ. Система передбачає спільну програму дій різних відомчих, контролюючих структур, низки підприємств, профільних науково-дослідних інститутів.
За словами Павла Іванова, подібну інтегровану систему безпеки намагалися у 90-х роках створити на об’єктах Чорнобильської зони. Спроби не виявилися успішними через неузгодженість дій та вимог вітчизняних відомств та міжнародних організацій, зокрема, МАГАТЕ.
На прикладі Дніпродзержинська система буде створена, висловив впевненість Ярослав Корчевський. Це забезпечить надійний захист від негативного впливу уранових об’єктів, комплексний програмний підхід до створення умов екологічної безпеки життєдіяльності в нашому та інших містах України, які мають аналогічні проблеми.
Придніпровський хімічний завод — перше в СРСР підприємство з переробки урану, побудоване у 1948 році. Після розпаду військово-промислового комплексу на території колишнього ПХЗ створено 22 підприємства, частина яких входить до програми створення ядерно-паливного комплексу. На території міста складовано понад 42 млн тонн радіоактивних відходів. У 2003 році створено державну програму „Приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання „Придніпровський хімічний завод” в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання на 2005-2014 роки” (Постанова КМУ №1846 від 26.11.2003 р.), у 2008 році розпорядженням КМУ затверджено план першочергових заходів розв’язання екологічних проблем Дніпродзержинська.