Дніпродзержинське підприємство «Бар’єр» спільно з Київським Центром моніторингових досліджень провело низку робіт з оцінки впливу уранових об’єктів Придніпровського хімзаводу
21-12-2009
Дніпродзержинське державне підприємство «Бар’єр» спільно з Київським Центром моніторингових досліджень і природних технологій провело низку робіт з оцінки впливу уранових об’єктів колишнього Придніпровського хімзаводу (Дніпродзержинськ, ПХЗ, переробка уранових руд з 1948 до 1991 р.). Про це повідомило інформагентство «Придніпров’я»  з посиланням на ДП «Бар’єр».
Результати досліджень використовувалися при підготовці розрахунків ризиків для вирішення подальшої долі хвостосховищ відходів ПХЗ (консервація чи ліквідація), формування низки попередніх висновків впливу уранових об’єктів. Зокрема, висновками визначені концептуальні зміни підходу до ліквідації окремих хвостосховищ, підтверджена відсутність впливу ховстосховищ у селищі Таромському на стан підземних вод. Результати спостережень у свердловині, яка розміщена поблизу проммайданчика ПХЗ за потоком розвантаження підземних вод у річку Дніпро, свідчать, що забруднені води не досягли річки, забруднення радіонуклідами води у річці Коноплянка не перевищують нормативні параметри, визначені для відкритих джерел.
ДП „Бар’єр” (Дніпродзержинськ) створене у 2001 році для обслуговування хвостосховищ радіоактивних відходів, що утворилися від переробки уранової руди на Придніпровському хімічному заводі (Дніпродзержинськ) за період з 1948 до 1991 року. На території міста складовано понад 42 млн тонн радіоактивних відходів. У 2003 році створено державну програму „Приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання „Придніпровський хімічний завод” в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання на 2005-2014 роки” (Постанова КМУ №1846 від 26.11.2003 р.).