До вирішення радіаційних проблем Дніпродзержинська залучено наукові та промислові центри регіону
11-04-2008
До вирішення ряду екологічних проблем Дніпродзержинська, пов’язаних із наявністю на території міста хвостосховищ радіоактивних відходів Придніпровського хімзаводу (ПХЗ, переробка уранової руди з 1948 до 1991 рр.), залучено наукові та промислові центри регіону.
Про це повідомив начальник управління екології Дніпродзержинської міської ради Андрій Плешаков.
За інформацією Андрія Плешакова, паспортизацію та розробку техніко-економічного обґрунтування проекту поводження з відходами хвостосховища «Спірне» вестиме Центр радіоекологічного моніторингу (Жовті Води), на що передбачено цього року близько 200 тис. грн. Дніпропетровське науково-виробниче підприємство «Екосфера» завершило перший етап досліджень хвостосховищ ПХЗ.
За попередніми висновками, три з них можуть бути використані як техногенні родовища для подальшої переробки і рекультивації.
 Проектно-технічний супровід моніторингу стану хвостосховищ продовжуватиме вести також інститут «УкрНДПІпромтехнологія» (Жовті Води).
Управлінням екології Дніпродзержинської міської ради за дорученням міського голови Дніпродзержинська підготовлені та направлені до профільних наукових, промислових та урядових структур пакети документів щодо екологічного стану міста для набуття ним особливого статусу та сприяння екологічної реабілітації Дніпродзержинська.
Придніпровський хімічний завод — перше в СРСР підприємство з переробки урану, територія промислового майданчика — 250 тис. кв. м, на території міста складовано близько 36 млн тонн відходів ПХЗ.