Новим Генеральним планом Дніпродзержинська передбачено розвиток міста в лівобережній частині на площі, значно меншій за визначену попереднім Генпланом
17-02-2010
У Дніпродзержинську новим Генеральним планом, затвердженим міською радою 12 лютого, передбачено розвиток міста в лівобережній частині на площі, значно меншій за визначену попереднім Генпланом від 1971 року. Про це повідомив заступник міського голови Дніпродзержинська Сергій Андрєєв.
Необхідність нових територій для розвитку міста обґрунтована проектувальниками на підставі всебічного аналізу численних планувально-обмежуючих та інших факторі, основними з яких є критичний екологічний стан міста з перевищенням гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин, обумовлений значним зосередженням промислових підприємств металургійної та хімічної галузей, наявністю хвостосховищ радіоактивних промислових відходів; обтяженість території правобережної частини міста негативними природно-геологічними факторами: розгалуженою яружно-балковою системою, зсувонебезпечними територіями, ділянками із загрозою підтоплення; значними площами, зайнятими промисловими підприємствами та санітарно-захисними зонами; необхідністю додаткових територій під забудову 1696,7 тис. кв. метрів загальної площі житла для відселення мешканців зі зсувонебезпечних районів, територій санітарно-захисних зон, соціального житла.
За інформацією Сергія Андрєєва, новим Генпланом не планується включення до меж міста селищ Єлизаветівка та Курилівка (Петриківський район), і затвердження Генплану в жодному разі не означає втрату прав власності на земельні ділянки, розташовані на території, призначеній для розвитку міста.
Переговори з Петриківською районною держадміністрацією щодо укладання угоди з питань планування, забудови та іншого використання територій ведуться з жовтня 2009 року. Керівництвом району висунуті безкомпромісні пропозиції, що взагалі унеможливлюють для міста будь-який розвиток та вимагають повернення земельних ділянок значної площі, які вже відведені Дніпродзержинську у постійне користування. За відчуження земель під забудову лівобережної частини Дніпродзержинська колишній Царичанський район у 1984 році отримав грошову компенсацію від міста. Згідно з оновленим чинним законодавством України, розвиток сфери містобудування усіх населених пунктів мусить базуватися виключно на затвердженій містобудівній документації, отже затвердження нового генплану має для Дніпродзержинська життєво важливе значення.
Генеральний план Дніпродзержинська є основою програми економічного та соціально культурного розвитку міста до 2026 року. Кошти на розробку проекту генерального плану розвитку Дніпродзержинська виділені у 2005 році рішенням міської ради. Попередній генеральний план був розроблений у 1971 р. і діяв до 1996 р. Розпорядженням уряду України від 31 жовтня 1984 року Управлінню капітального будівництва Дніпродзержинської міської ради під забудову лівобережної частини Дніпродзержинська надане у постійне користування 561,1 га земель, у довгострокове — 5 га. У документі зазначено: надання земель провадити в міру їх освоєння за призначенням. Найперший генеральний план Кам’янського (назва Дніпродзержинська до 1936 р.) випущено у 1906 р.