25-02-2010
23 лютого Дніпродзержинський міський голова Ярослав Корчевський на брифінгу у виконкомі міської ради поінформував про хід виконання протиповеневих заходів у міста, за якими на першому етапі здійснюється очистка від криги всіх приймальних колодязів зливової каналізації.
У рамках плану протиповеневих заходів, затверджених міською комісією техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ НС), у місті ведеться спорудження відвідних каналів для стоку талих вод з територій найбільших житлових масивів. Вивезення снігу за межі міста, за висновками фахівців, наразі недоцільне через нерізкий характер танення, до того ж витрати на комплекс робіт з вивезення снігу по місту становитимуть до 40 тис. грн. За дорученням комісії ТЕБ НС ведеться підготовка по можливої повені мереж меліосистеми, житлові та комунальні підприємства виконують заходи з мінімізації впливу повені на стан ЖКГ.
За словами Ярослава Корчевського, повінь не загрожує підтопленню жодного району міста, за найгіршим сценарієм розвитку, ділянки підтоплення можуть виникнути лише на території самозабудованих дачних садиб у районі дніпровських заток. Головне навантаження повені в регіоні прийматиме Дніпродзержинська ГЕС.
У середньому, Дніпродзержинська ГЕС переробляє під час повені близько 26-28 млрд кубометрів води. Перший етап повені надходить з малих річок Придніпров’я та частково з Прип’яті і Десни. Збільшення талих вод починається зазвичай з кінця березня. Основний обсяг дніпровської повені прийматиме Кременчуцьке водосховище до підвищення рівня води у водосховищі до літнього обсягу — на 3 метри більше зимового. Залишки прийматиме Дніпродзержинська ГЕС, згодом „Дніпрогес” і Каховська ГЕС