30-03-2010
26 березня на сесії Дніпродзержинської міської ради участь в обговоренні питання про екологічний стан міста та виконання заходів програми виходу Дніпродзержинська з екологічної кризи взяв радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації, генеральний директор ТОВ НВП «Центр екологічного аудиту та чистих технологій» Григорій Шматков, котрий був запрошений на сесію Дніпродзержинським міським головою Ярославом Корчевським.
Григорій Шматков зазначив, що екологічний стан існуючої аглофабрики №2 ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського» (ДМКД) оцінюється екологами як критичний.
За словами Григорія Шматкова, свого часу він брав участь в експертизі стану аглофабрики №1, виведеної з експлуатації декілька років тому через значний обсяг викидів та зношеність обладнання. За інформацією науковця, наразі екологічний стан аглофабрики №2 є гіршим, ніж на останніх етапах роботи аглофабрики №1.
«Дніпродзержинську не потрібна ані стара, ані нова аглофабрика, яку планує будувати підприємство. У спорудженні нового комплексу зацікавлені лише власники ДМКД, а для міста відмова у наданні дозволу на будівництво стане рятівним кроком у галузі екології. Жодні дипломи та сертифікати за успіхи цього підприємства у природоохоронній роботі не є доказами її ефективності. Навпаки, сьогодні достатньо поглянути на смог над ДМКД, щоб пересвідчитись у протилежному. До речі, подібні дипломи отримали в області сотні підприємств, для чого достатньо лише довести наявність на підприємстві екологічної стратегії та екологічної програми», — сказав Григорій Шматков.
Рівень екологічного мислення на ДМКД фахівець-еколог оцінив як надзвичайно низький, навівши як доказ роботу однієї з доменних печей без очисних споруд майже протягом року, що не викликало стурбованості на підприємстві та у громадських формувань, представляючи по суті, за словами Григорія Шматкова, екологічний злочин.
ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат імені Дзержинського» входить до числа шести провідних металургійних комбінатів України за випуском металопродукції. Підприємство засноване у 1889 році, з 1997 р. — відкрите акціонерне товариство. 98,8% акцій підприємства належали Корпорації Індустріальний Союз Донбасу», у грудні 2009 року 50% плюс 2 акції ІСД передав групі інвесторів.