Дніпродзержинську запропоновано створити спеціальну комісію для перевірки роботи аглофабрики Дніпровського металургійного комбінату та можливості її примусового зупинення
30-03-2010
26 березня на сесії Дніпродзержинської міської ради в рамках розгляду питання про екологічний стан міста та виконання заходів Програми виходу міста з екологічної кризи з критичними зауваженнями темпів втілення природоохоронних заходів на Дніпровському металургійному комбінаті ім. Дзержинського (ДМКД) виступив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровській області Олександр Оксамитний, котрий був запрошений на сесію Дніпродзержинським міським головою Ярославом Корчевським.
Олександр Оксамитний запропонував створити у місті спеціальну комісію для перевірки всіх аспектів роботи аглофабрики ДМКД та вивчення можливості її примусового зупинення.
За пропозицією Олександра Оксамитного, до складу комісії доцільно залучити депутатів Дніпропетровської обласної та Дніпродзержинської міської ради, представників обласного та міського управлінь охорони навколишнього природного середовища, санітарних служб обласного та міського рівня, працівників наукових установ та екологічних громадських формувань.
За два місяці комісія має детально вивчити стан справ на аглофабриці ДМКД та надати висновки про можливі наслідки примусового зупинення аглофабрики. У разі, якщо комісія не підтвердить ствердження керівництва комбінату про катастрофічність наслідків цього кроку, вимоги щодо зупинення аглофабрики набудуть вагомості для прискорення власниками підприємства впровадження природоохоронних заходів.
Олександр Оксамитний запропонував також додати до листа-звернення міської ради у вищі урядові структури пропозиції щодо залишення 100% відрахувань до Фонду охорони навколишнього середовища у розпорядженні міста, що надасть змогу ефективно вирішувати екологічні проблеми.
«Дніпродзержинськ є єдиним на Дніпропетровщині містом, де в умовах зменшення обсягів промислового виробництва (через кризові явища в економіці) спостерігається тенденція не скорочення, а збільшення шкідливих викидів. За таких обставин раджу міській раді не погоджуватися з проханнями промислових підприємств щодо перенесення термінів впровадження природоохоронних заходів та будівництва очисних споруд», — сказав Олександр Оксамитний.
Депутати Дніпродзержинської міської ради погодились з цими пропозиціями.
За даними Управління охорони навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради, загальний обсяг викидів в атмосферу становить 130,5 тис. тонн на рік. Обсяг викидів на 1 кв. км території міста — 914 тонн, це найбільше навантаження серед промислових міст України.