11-05-2010
У рамках виконання розпорядження Кабінету Міністрів з втілення першочергових заходів поліпшення екологічної ситуації у Дніпродзержинську на підприємстві «Бар’єр» проведено низку науково-дослідних робіт супроводження реабілітаційних заходів приведення у безпечний стан об’єктів уранового виробництва на Придніпровському хімзаводі. Про це повідомило інформагентство «Придніпров’я» з посиланням на Дніпродзержинське державне підприємство «Бар’єр».
Зокрема, проведено вивчення фізико-хімічних форм і складено прогнози трансформації радіонуклідів уран-торієвого ряду у хвостосховищах відходів ПХЗ, здійснено прогнозну оцінку виносу радіонуклідів із хвостосховищ водними шляхами з метою обрання технології приведення хвостосховищ в екологічно-безпечний стан.
Також виконанано оцінку технологічної можливості і економічної доцільності вторинної екстракції урану та інших рідкоземельних елементів з матеріалів хвостосховищ.
Крім того, розроблено стратегію дезактивації металевих та будівельних конструкцій, що утримуються в хвостосховищах, будівлях і колишніх об’єктах інфраструктури ПХЗ, проектів дезактивації об’єктів.
Також було здіснено аналіз досвіду застосування біотехнологій контролю міграції радіонуклідів уран-торієвого ряду і фіто- реабілітаційних технологій ландшафтного покриття хвостосховищ, визначено технології найбільш оптимальної структури ґрунтового покриття , а також стійкості інженерних бар’єрів, розроблено проект з реконструкції та перепрофілювання другої секції хвостосховища „Сухачівське” та надане на експертизу до Держкомітету ядерного регулювання.
Державна програма приведення небезпечних об’єктів виробничого об'єднання Придніпровський хімічний завод в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 року втрачає чинність у поточному році, на 2010 рік затверджена вище зазначеною Постановою Державна цільова екологічна програма приведення в безпечний стан уранових об'єктів виробничого об'єднання «Придніпровський хімічний завод».