«Дніпродзержинськ за новим Генеральним планом не передбачає будь-якого негативного впливу на розвиток Петриківського району» — міський голова Дніпродзержинська
13-05-2010
12 травня Дніпродзержинський міський голова Ярослав Корчевський на брифінгу у виконкомі міської ради поінформував про підсумки наради у Петриківській райдержадміністрації, що відбулася 11 травня з питань узгодження меж землекористування між містом та районом, зазначивши, що новий Генеральний план Дніпродзержинська не передбачає будь-якого негативного впливу на розвиток району. За словами Ярослава Корчевського, чергова нарада з приводу розподілу меж міста і району носила проміжний характер узгодження окремих спірних питань. Досягнута низка домовленостей і подальше узгодження меж територій розвитку району та міста відбуватиметься на рівні нарад у Дніпропетровській облдержадміністрації.
«Головним залишається те, що місто не претендує на «зайві» площі або території, забудовані об’єктами у Петриківському районі і жодних збитків від втілення нового Генерального плану міста район не зазнає, як територіально, так і у частині поповнення бюджету», — сказав Ярослав Корчевський.
Генеральний план Дніпродзержинська затверджено на позачерговій сесії міської ради 12 лютого 2010 року з метою забезпечення планомірного, економічного обґрунтованого і комплексного розвитку міста, підвищення рівня його благоустрою та створення сприятливих умов для праці, побуту і відпочинку населення. На опорний рік розробки проекту (2004 рік) територія земель Дніпродзержинської міської ради складала 13779 га, з них площа міста становить 11769 га, площа селища Карнаухівка – 2010 га, крім того, міській раді підпорядковано 1232 га земель, що входять до інших адміністративно-територіальних одиниць (Петриківський район) на засадах розпорядження Ради Міністрів Української РСР від жовтня 1984 року. Саме через спірні питання розподілу меж міста на попередніх розглядах генплану його затвердження переносилося. Узгодження генплану на всіх рівнях відбувалося впродовж тривалого часу, процедура його затвердження певним чином гальмувалася незгодою Петриківського району з встановленими ко рдонами міста.
Проект Генерального плану Дніпродзержинська розроблений Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «ДІПРОмісто». Генеральний план розрахований на період до 1 січня 2026 року та прогнозовану чисельність населення міста – 257,5 тис. осіб. Рішенням уряду УРСР у 1971 та 1983 роках до меж Дніпродзержинська віднесені землі Царичанського району (нині ці ділянки належать Петриківському району) на площах понад 900 га та 560 га відповідно.