У Дніпродзержинську відкрився історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest»
07-06-2010
3 червня у Дніпродзержинську відкрився третій історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest», організаторами якого виступила Національна спілка майстрів народного мистецтва України, Дніпродзержинська міська рада, музей історії міста.
Від імені міськвиконкому учасників фестивалю привітала заступник міського голови Тетяна Онищенко. Вона висловила особливу подяку колективу Музею історії міста, який, активно працюючи над урізноманітненням форм та методів своєї роботи, запровадив традицію проведення у Дніпродзержинську історико-культурологічного фестивалю “МАМАЙ-FEST”. 
«Цього року фестиваль “МАМАЙ-FEST” проходить в нашому місті втретє. Перший, який відбувся у 2008 р., познайомив учасників з мистецькими творами, музейними предметами, музикою і поезією, які відображають душу народу, українську ментальність, яка обрала героєм національного фольклору козака Мамая. Другий фестиваль (у 2009 р.) розширив свої кордони, залучивши відомих художників, скульпторів з різних регіонів України та Росії. Нинішній, третій історико-культурологічний фестиваль, залишив основним творчим завданням відображення образу козака Мамая, його інтерпретацію різними художниками, скульпторами, митцями-аматорами в різних жанрах та варіантах мистецтва», - сказала Тетяна Онищенко.
На початку фестивалю на площі перед музеєм відбулося урочисте відкриття скульптурно-декоративної композиції «Кам’янський Мамай». Історія не зберегла зображень козаків-першопоселенців Камеона, Романа, Тритуза та Карнавуха, які у XVII-XVIII століттях заснували села, що увійшли до складу сучасного Дніпродзержинська, тому пам’ятник став образом народного героя Мамая, втілив уявлення про риси козаків.
Автор пам’ятнику – художник і скульптор з Краматорська В’ячеслав Гутиря. Торік він брав участь у другому фестивалі "Мамай-fest" і ця мистецька подія надихнула художника на ідею увічнення козака Мамая, що співпало з намірами організаторів фестивалю.
Співавтором В’ячеслава Гутирі у роботі на пам’ятником став скульптор з Дніпродзержинська Гарнік Хачатрян. В рамках фестивалю урочисто відкрито і симпозіум майстрів декоративно-прикладного мистецтва.
У Дніпродзержинському музеї історії міста історико-культурний фестиваль-виставка «Мамай-fest» започатковано у 2008 році, у місті проводиться щорічно на початку червня . В рамках фестивалю у музеї проходять презентації художніх виставок, виступи фольклорних гуртів, свята української вишиванки за участі майстринь народної творчості, зустрічі з мамаєзнавцями, концерти кобзарського співу, конкурс дитячої творчості «Козак Мамай та його пісня» літературні вечори.