У Дніпродзержинську відбулися презентації низки мистецьких виставок та кінопрем’єра
09-06-2010
3-5 червня у Дніпродзержинську проходив третій історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest», в рамках якого проведено презентації низки різноманітних мистецьких заходів. Про це повідомила директор Дніпродзержинського музею історії міста Наталія Буланова.
4 червня, за програмою фестивалю, у музеї відкрилася персональна виставка дніпродзержинського художника, начальника відділу управління головного архітектора міста Олександра Чегорки «Козак Мамай», відбулася презентація колективної виставки модерного українського мистецтва, участь у якій взяли художники з різних регіонів України, в тому числі митці, відомі далеко за межами нашої держави: Феодосій Гуменюк, Олександра Теліженко, Володимир Кабаченко, Олександр Бородай, Богдан Бринський та ін.
Також у цей день відбулися виставки творів майстрів декоративно-прикладного мистецтва, майстер-класи учасників симпозіуму, що проходив у рамках фестивалю. Презентацію видання «Другого Кобзаря» Тараса Шевченка провели представники Видавничого дому «Андрій» (Дніпродзержинськ).
На фестивалі було широко представленне музичне мистецтво: відбулись концерти гурту «Вертеп» (Дніпропетровськ), артистів Дніпродзержинського музично-драматичсного театру ім. Лесі Українки «Свою Україну любіть», заслуженого артиста України, одного з найвідоміших кобзарів сучасності  Тараса Компаніченка.
Заключний день фестивалю пройшов під знаком кінематографії. В музейному кінозалі відбулась презентація нової версії відомої роботи видатного українського режисера Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу». За словами продюсера картини Пилипа Іллєнка, який разом з виконавцем однієї з головних ролей Віктором Демерташем представляв стрічку, до цього її нова версія демонструвалась лише у Польщі.
Завершився триденний фестиваль Святом козацької слави.
Дніпродзержинським музєм історії міста історико-культурний фестиваль «Мамай-fest» започатковано у 2008 році. В рамках фестивалю у музеї проходять презентації художніх виставок, презентації нових фільмів і книжок, виступи фольклорних гуртів, свята української вишиванки за участі майстринь народної творчості, зустрічі з науковцями, концерти сучасної музики і кобзарського співу, конкурс дитячої творчості «Козак Мамай та його пісня», літературні вечори.