У Дніпродзержинську розпочато спеціальні спостереження за вмістом токсичних речовин у воді
10-06-2010
Дніпродзержинським підприємством ДП «Бар’єр» розпочато спеціальні спостереження за вмістом токсичних хімічних елементів в аерозолях і водах зони спливу колишнього уранового виробництва на Придніпровському хімзаводі (ПХЗ). Про це повідомило інформагентство «Придніпров’я» з посиланням на підприємство «Бар’єр».
Протягом 2009 року в рамках програми приведення небезпечних об’єктів ПХЗ в екологічно безпечний стан вже проводилися спостереження за вмістом токсичних речовин, специфіка нового етапу, щойно розпочатих спостережено включатиме характеристики, які складають так званий вектор ризиків — показники, які формують основну складову внесків у формування радіаційних і хімічних ризиків.
В рамках підготовки до спостережень та проведення радіаційного моніторингу споруджені 8 нових спостережних свердловин на двох хвостосховищах.
Виконано проект спорудження гідрологічних постів на річці Коноплянка, а також проект спорудження мережі спостережень (10 шт.) за забрудненням атмосферного повітря на сховищах відходів уранового виробництва.
Облаштовано систему контролю за геотехнічним станом дамби хвостосховища „Дніпровське”.
ДП „Бар’єр” (Дніпродзержинськ) створене у 2001 році для обслуговування хвостосховищ радіоактивних відходів (РАВ), що утворилися від переробки уранової руди на Придніпровському хімічному заводі (Дніпродзержинськ) за період з 1948 до 1991 року. На території міста складовано понад 42 млн тонн РАВ. У 2003 році створено державну програму „Приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання „Придніпровський хімічний завод” в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання на 2005-2014 роки” (Постанова КМУ №1846 від 26.11.2003 р.).