21-06-2010
11 червня Дніпродзержинська громадська екологічна організація «Голос природи» оприлюднила відкрите звернення з вимогою про комплексну перевірку стану Дніпродзержинського водоканалу у зв’язку з виникненням частих поривів каналізаційних колекторів. Про це повідомило інформагентство «Придніпров’я» з посиланням на виконавчого директора громадської організації «Голос природи» Євгена Колишевського.
За словами Євгена Колишевського, одним з поштовхів до підготовки звернення та підготовки громадської думки на підтримку вимог екологів став випадок з проривом каналізаційного колектору на вул. Комунарній у Дніпродзержинську, коли доведені частими поривами каналізації мешканці вулиці перекрили рух вулицею та заблокували доступ ремонтних бригад водоканалу з вимогами не латати діри у колекторі, а перенести його із заселеної території або ж відремонтувати надійно.
У зверненні «Голосу природи» йдеться про колишню практику прокладання потужних колекторів уздовж вузеньких вулиць, з використанням непристосованих матеріалів, що врешті решт і призводить до потужних аварій.
«Важкий спадок не виправдовує нездатність налагодити ефективну роботу з відведення та очищення каналізаційних стоків. Бунт жителів вулиці Комунарної є, на жаль, виключенням із загальноприйнятої поведінки городян, які зазвичай терпляче ставляться до подібних аварійних ситуацій. На вимогу пікетувальників керівництво «Міськводоканалу» пообіцяло до кінця червня виконати капітальний ремонт колектора та компенсувати матеріальні збитки постраждалих», — йдеться у зверненні.
Екологічна організація наполягає на проведенні ретельного аналізу забруднених ґрунтів у місті з урахуванням того, що підприємство водоканалу приймає і стоки промислових підприємств; готує звернення до обласної та міської влади щодо розробки плану заходів із зниження ризиків аварійних випадків, створення нової каналізаційної системи, визначення джерел капітального ремонту магістралей.
Дніпродзержинська громадська екологічна організація „Голос Природи” (ДГЕО) створена у 1999 році. Напрямки діяльності: інформування населення про актуальні природоохоронні проблеми і шляхи їх вирішення, залучення громадськості до природоохоронної діяльності.