Причиною хибного спрацювання системи аварійного сповіщення на «ДніпроАЗОТ» могло стати зловмисне втручання – технічний директор заводу
02-07-2010
30 червня близько опівночі у Дніпродзержинську на двох пунктах аварійного оповіщення – лівобережному житловому масиві та селищі Дніпробуд, хибно спрацювала система з включенням сирени та мовними повідомленнями про викид хлору з ВАТ «ДніпроАЗОТ», причинами ситуації технічний директор підприємства Олег Гупало, за попередніми даними, вважає зловмисне втручання невідомих осіб у роботи системи або збої напруги енергопостачання модулю аварійного оповіщення. Про це повідомило  інформагентство «Придніпров’я» з посиланням на заступника голови правління, технічного директора ВАТ «ДніпроАЗОТ» Олега Гупало.
На підприємстві працює система «Дозор», яка через мережу датчиків, розташованих по периметру «ДніпроАЗОТ», фіксує наявність шкідливих речовин на рівні 0,1 ГДК (гранично допустимих концентрацій).
Система функціонує справно, наявності викидів шкідливих речовин не зафіксовано. За дорученням комісії ТЕБ НС та адміністрації «ДніпроАЗОТ» створено групу з установлення причин хибного спрацювання системи.
У складі групи наразі працюють фахівці «Укртелеком», розробники системи оповіщення та спеціалісти «ДніпроАЗОТ». Вірогідною є версія збою у напрузі електропостачання: напередодні у місті була потужна гроза.
Версія стороннього втручання у роботу системи перевіряється з вивченням всіх роздруківок викликів, що надходили до GSM-модулю системи.
За словами Олега Гупала, місяць тому на підприємстві провели реконструкцію системи оповіщення з переведенням на сучасну технологію використання GSM-модулю (технологія мобільного зв’язку). До цього система базувалася на кабельному зв’язку (відмінена через крадіжки металевого кабелю, характерними для міста з розвинутою мережею нелегальних пунктів збору металобрухту), потім на пейджинговій технології. Збоїв у системі з 2003 року її встановлення не фіксувалося.
 ВАТ „ДніпроАЗОТ” (Дніпродзержинськ) входить до числа п’яти провідних хімічних підприємств України. Засноване у 1938 році, акціоноване у 1996 році. Випускає широкий спектр хімічної продукції: аміак, карбамід, продукти хлорної групи.