05-07-2010
2 липня у сесійній залі Дніпродзержинської міської ради пройшов семінар-нарада з громадського обговорення Програми економічних реформ України. Громадське обговорення проходило у форматі розширеного круглого столу за участі міського голови Ярослава Корчевського, депутатів міської та районних у місті рад, лідерів міських осередків політичних партій та громадських організацій, представників промислових та комунальних підприємств, наукових установ, галузевих профспілкових рад та об’єднань, податкової інспекції, контрольно-ревізійного відділу, районних управлінь Пенсійного фонду.
Переважна більшість учасників обговорення схвально оцінює економічні реформи, особливо стосовно формування місцевих бюджетів, середньострокового планування розвитку територіальних громад, яке Ярослав Корчевський охарактеризував як основу порядку та відповідальності. «Наша задача, розуміючи стратегію, бачення Глави держави, не скласти руки, не чекати на прийняття законів і постанов на центральному рівні, а почати сьогодні впроваджувати їх на місцевому рівні. А у більшості випадків – діяти на випередження. Лише в умовах комплексного задіяння усіх регіонів як окремих ланок запрацює весь маховик національної економіки», - зазначив Ярослав Корчевський.
Низку пропозицій внесли керівники управлінь та відділів виконавчих підрозділів міської ради, зокрема, стосовно проведеного у Дніпродзержинську (у 2006-2009 роках) експерименту «Соціальна картка» з електронного обліку пільгових пасажирських перевезень, результати якого доводять доцільність переходу на адресну допомогу; пропозиції щодо економічних реформ у галузі охорони здоров’я, для втілення яких однією з пілотних областей Україні обрана Дніпропетровська.
Узагальнені підсумки обговорення будуть передані до Дніпропетровської облдержадміністрації.
Перспективне геополітичне, вигідне економіко-географічне положення, забезпечення усіма видами транспортної інфраструктури, близькість до великих індустріальних центрів, до рудних і паливно-енергетичних баз, визначили Дніпродзержинську роль інвестиційно-привабливого міста, що потребує вкладення капіталу в усі сфери економіки, в комунальну та соціально-культурну сферу. Потужна виробнича база, висококваліфікований кадровий та науковий потенціал, підтримка міської влади – все це створює реальну перспективу економічного зростання регіону. У промисловий комплекс міста входить 56 великих і середніх підприємств, в обласному обсязі реалізованої продукції частка підприємств міста становить 14,1%, в загальнодержавному – майже 2%. У Дніпродзержинську створено діючу модель соціального партнерства з промисловими підприємствами міста. Підприємства міста беруть участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста шляхом пайової участі у створеному міською р адою цільовому фонді з соціально-економічного розвитку. Це кошти інвесторів, які здійснюють будівництво або реконструкцію у межах міста.