Звернення міського голови Дніпродзержинська Ярослава Корчевського з нагоди 22-ї річниці Чорнобильської катастрофи
24-04-2008

 

Шановна громадо!
Минуло 22 роки з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції – події, яку названо однією із найдраматичніших для Європи і всього людства у ХХ столітті.
Сьогодні мені хочеться висловити щирі слова подяки і низько вклонитися ліквідаторам, які ціною свого життя та здоров’я працювали на руїнах палаючого кратера.
Для України 26 квітня – це сумна дата гірких втрат і великого героїзму нашого народу. Ми віддаємо данину шани тим, хто весною 1986 року боронив нас від біди, закривши світ від страшного радіаційного монстра. Схиляємо голови перед пам’яттю тих, кого вже немає серед нас.
Час не в змозі вилікувати соціальні і психологічні рани, завдані чорнобильським вибухом мільйонам людей. Усі роки, що минули, ми живемо з цим лихом.
У нашому місті проживає 2171 постраждалих від Чорнобильської катастрофи.
Протягом 2007 року 160 осіб отримали матеріальну допомогу за рахунок коштів міського бюджету на загальну суму 17500грн.. В рамках чинного законодавства по місту здійснено призначення та виплату 1829 компенсацій та допомог. За рахунок субвенцій з державного бюджету постраждалим від аварії на ЧАЕС надаються пільги на оплату за житлово-комунальні послуги, на придбання твердого палива, на пільговий проїзд. Місто надає фінансову підтримку статутної діяльності Дніпродзержинської громадської організації „Союз Чорнобиль України”.
На підприємствах діють програми „Чорнобиль”, завдяки яким вирішуються питання соціальної підтримки ліквідаторів та їх сімей: надання матеріальної та натуральної допомоги, придбання санаторно-курортних путівок.
Але на теперішній час в місті перебувають на черзі для поліпшення житлових умов 33 учасника ліквідації аварії на ЧАЕС. Протягом 2007 року житлом забезпечено лише 3 людини.
Чорнобиль нагадує нам про невиконані обіцянки ліквідаторам, про велику відповідальність перед  нашими нащадками. Для Дніпродзержинська продовження Чорнобилю – це 42 мільйони тон радіоактивних відходів у 9 хвостосховищах ПХЗ. Ми не маємо права залишати їх майбутнім поколінням!
Шановні земляки! Хто, як не ми, дніпродзержинці, повинні не лише завжди пам’ятати про загрозу радіаційного зруйнування життя, а голосно нагадувати про це людству!
Ми не забудемо той громадянський подвиг, який здійснили учасники ліквідації Чорнобільської катастрофи. Незважаючи на випробування, що їм випали на життєвому шляху, щиро бажаємо всім ліквідаторам, їх сім’ям, постраждалим від аварії - довгого життя без злиднів і хвороб, миру та благополуччя.
                                              Ярослав Корчевський, 
                                               міський голова