Пілотний проект виходу Дніпродзержинська з екологічної кризи включає унікальну інформацію останніх наукових досліджень
29-07-2010
27 липня Дніпродзержинський міський голова Ярослав Корчевський на оперативній нараді з керівниками підрозділів виконавчих органів міської ради повідомив про завершення розробки Пілотного проекту виходу міста з екологічної кризи (розглядається у профільній комісії Верховної Ради та урядових структурах як проект постанови Кабміну для використання і на інших екологічно забруднених територіях населених пунктів України), який містить унікальну інформацію останніх наукових досліджень.
У Пілотному проекті вперше надано детальний опис радіаційного забруднення міста. Характеристика цього джерела забруднення навколишньої середи містить дані про наявність потенційно небезпечних 10 хвостосховищ радіоактивних відходів колишнього уранового виробництва на Придніпровському хімзаводі, в яких накопичено близько 42 млн тонн відходів загальною активністю 3 на 10 у 15-му ступені Бекерель.
Загальна площа сховищ становить близько 2,43 млн кв. метрів, потужність експозиційної дози на поверхні ґрунту цих об’єктів перебуває в межах від 30 до 35000 мкР/год.
У межах міста розташовано 5 хвостосховищ – 13 млн тонн відходів, на одного мешканця припадає 53 тонни радіоактивних відходів.
За словами Ярослава Корчевського, затвердження Пілотного проекту, забезпечить місту державне фінансування на реалізацію низки програм з мінімізації шкідливого впливу антропогенних факторів на навколишнє середовище на стан здоров’я населення.
У 2003 році створено державну програму „Приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання „Придніпровський хімічний завод” в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання на 2005-2014 роки” (Постанова КМУ №1846 від 26.11.2003 р.), у 2008 році розпорядженням КМУ затверджено план першочергових заходів розв’язання екологічних проблем Дніпродзержинська.