У Програмі виходу Дніпродзержинська з екологічної кризи передбачено низку природоохоронних заходів промислових підприємств
08-09-2010
У Програмі виходу Дніпродзержинська з екологічної кризи на 2011-2015 роки, щойно затвердженій міською радою, передбачено низку природоохоронних заходів промислових підприємств. Про це повідомили в управлінні охорони навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради.
Зокрема, до розділу заходів з поліпшення якості атмосферного повітря внесено здійснення у ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського» за рахунок коштів підприємства реконструкції агловиробництва, обсяги фінансування — 228,8 млн грн; спорудження аспірацій них систем у комплексі будівництва МБЛЗ та двох установок «піч-ківш» — 35 млн грн; розробка та впровадження системи екологічного моніторингу — 1,5 млн грн; зменшення викидів шкідливих речовин за рахунок реконструкції сортопрокатного цеху — 3 млн грн; розробка проекту організації санітарно-захисної зони підприємства — 3 млн грн.
У ВАТ «Дніпродзержинський коксохімічний завод» передбачено в рамках Програми будівництво установки для очищення коксового газу від сірководню — 20,6 млн грн; модернізацію коксових печей та газовідвідної апаратури — 1,2 млн грн.
У ВАТ «Баглійкокс» заплановано будівництво конденсаційного турбогенератора — 35,5 млн грн; спорудження установ ки нейтралізації в цеху вловлювання — 417,9 тис. грн.
До Програми включено низку природоохоронних заходів у ВАТ «ДніпроАЗОТ» на загальну суму 41 млн грн та на ДП «Еконантилід» — на суму 46,2 млн грн.
Усього за Програмою виходу Дніпродзержинська з екологічної кризи на 2011-2015 роки передбачено витрати на загальну суму 712,4 млн грн. У Дніпродзержинську представлено майже весь спектр екологічних проблем: радіаційне забруднення, шкідливі викиди промислових підприємств в атмосферу та річку Дніпро, підтоплення, перенасиченість міського полігону побутових відходів. За даними управління охорони навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради, загальний обсяг викидів в атмосферу становить 114,5 тис. тонн на рік.