У Дніпродзержинську пройшов семінар-практикум для педагогів з питань розвитку креативності при застосуванні екологічних та краєзнавчих знань
18-10-2010
14 жовтня у Дніпродзержинську пройшов семінар-практикум для педагогів загальноосвітніх шкіл на тему «Розвиток креативності учасників навчально-виховного процесу при застосування екологічних та краєзнавчих знань». Про це повідомили в управлінні освіти і науки Дніпродзержинської міської ради. У рамках семінару, крім обміну методичними доробками, педагоги міських шкіл відвідали державне підприємство «Бар’єр», яке спеціалізується на проведенні рекультиваційно-відновлювальних робіт на радіоактивно-забруднених територіях колишнього Придніпровського хімзаводу (ПХЗ, переробка уранових руд з 1948 до 1991 року), обслуговуванні хвостосховища радіоактивних відходів ПХЗ). Можливість ознайомитися з діяльністю цього підприємства для педагогів відкривається вперше.
За програмою семінару вчителі відвідали і Козацький храм селища Тритузне. Храм є унікальним як з екологічної, так і з краєзнавчої особливос ті: побудований наприкінці ХІХ століття, храм у середині ХХ віку напівзруйнованим потрапив за огорожу периметру ПХЗ. Наразі зусиллями вірян та краєзнавців діяльність храму відновлюється. Доля храму розглядалася на семінарі як своєрідне уособлення долі ядерного Дніпродзержинська: «радянського бронепотягу», що, ставши на запасний путь, виявився небезпечним тягарем.
Придніпровський хімічний завод — перше в СРСР підприємство з переробки урану, побудоване у 1948 році. На території Дніпродзержинська складовано близько 42 млн тонн відходів уранового виробництва.