04-11-2010
Дніпродзержинськ завдяки підтримці Дніпропетровської обласної ради та Дніпропетровської облдержадміністрації отримав на фінансування природоохоронних заходів за два останні роки з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища 14,6 млн грн. Про це повідомили в управлінні охорони навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради.
За рахунок цих коштів вивчалися можливості повторного використання відходів уранового виробництва, зосереджених у хвостоховищах «Дніпровське», «Центральний Яр», «База С» та хвостосховища «Західне», проводилися роботи щодо поглиблення лівобережного дренажного каналу з метою запобігання підтоплення лівобережної частини міста та посилення пропускної здатності водоймища, виконано роботи з видалення аварійних дерев та сухостою. Також розроблено робочі проекти рекультивації шламонакопичувача у балці Ясинова ДП «Екоантилід» та розчищення річки Коноплянки з виконанням робіт для недопущення підтоплення хвостосховищ, проектно-кошторисна документація на проведення робіт з ліквідації підтоплення території селища Карнаухівка, проект розчищення прорізі лівобережного каналу до Голубого озера, який замулився більш ніж на 80%.
Проведено обстеження територій, прилеглих до хвостосховищ «Дніпровське» і «Лазо», шлакових відвалів ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського» та радіаційне обстеження території міста. Виконано проект реконструкції існуючого звалища та будівництва нового сучасного полігону побутових відходів. Зараз проводяться роботи щодо дегазації звалища, здійснюються дослідження полігонного газу з метою визначення можливості його використання для виробництва тепла та електроенергії. Стосовно поліпшення якості повітря та поетапного зниження обсягів викидів забруднюючих речовин для досягнення нормативів екологічної безпеки в місті розробляється програма оздоровлення атмосферного повітря. Затверджені рішеннями міської ради нова Програма виходу з екологічної кризи Дніпродзержинська на 2011–2015 роки та Пілотний проект виходу з екологічної кризи Дніпродзержинська. Метою впровадження пілотного проекту є відпрацювання моделі подолання еколог ічної кризи на прикладі міста Дніпродзержинська та розповсюджування набутого досвіду на інші міста України.
У Дніпродзержинську представлено майже весь спектр екологічних проблем: радіаційне забруднення, шкідливі викиди промислових підприємств в атмосферу та річку Дніпро, підтоплення, перенасиченість міського полігону побутових відходів. За даними Управління охорони навколишнього природного середовища Дніпродзержинської міської ради, загальний обсяг викидів в атмосферу становить 114,5 тис. тонн на рік.