У Дніпродзержинському музеї історії міста відкрито виставку «Кам’янське — Дніпродзержинськ: 75 років перейменування»
11-02-2011

 

У Дніпродзержинському музеї історії міста відкрито виставку «Кам’янське — Дніпродзержинськ: 75 років перейменування» з експозицією фондових матеріалів музею періоду від 30-х років минулого століття до сьогодення. Про це повідомило інформагентство «Придніпров’я» з посиланням на директора Дніпродзержинського музею історії міста Наталію Буланову.
На виставці представлені фотографії та описи вулиць, промислових та соціально-побутових об’єктів, закладів освіти і культури. На фото відображені заводські селища, що зросли навколо підприємств, зокрема Новий городок, Соцмісто: представлено забудову вулиць Сталіна (нині Менделєєва) та Берії (нині Київська), ім’я останнього короткочасно протрималося у назві міської вулиці як данина Берії-керівникові так званого «Атомного проекту», за яким у Дніпродзержинську побудовано перший в СРСР завод з переробки уранових руд. Представлено і цікавий фотолітопис формування центру міста протягом 50-60-х років, Південно-Західного району (Черемушки) та лівобережжя (70-ті роки). Знімки краєвидів доповнюють картини місцевих художників з пейзажами старого міста та велетня металургії — Дніпровського заводу, який у 1925 році отримав ім’я Дзержинського, що і стало приводом для перейменування міста до 10-ї річниці смерті «залізного Фелікса».
«Виставка запрошує до знайомства з Дніпродзержинськом, що поєднав у собі провінційність початку ХХ століття і індустріальну потужність початку нового часу. Місто має нелегку, але славну історію і своє неповторне обличчя», — сказала Наталія Буланова.
Кам’янське перейменоване у місто Дніпродзержинськ постановою ЦИК СРСР 1 лютого 1936 року.