У Дніпродзержинську затверджені заходи з відзначення 25-ї роковини Чорнобильської катастрофи
31-03-2011
Розпорядженням міського голови Дніпродзержинська Станіслава Сафронова затверджені заходи з відзначення у місті 25-ї роковини Чорнобильської катастрофи.
У рамках програми заходів відбудеться урочиста зустріч міського голови з громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; біля пам’ятного знаку «Чорнобиль — вічний біль України» пройде траурна хода, у храмах міста — панахиди та поминальний молебень; у навчальних закладах міста заплановане проведення уроків мужності та патріотизму, приурочених до річниці катастрофи на ЧАЕС.
У рамках підготовки до річниці катастрофи буде проведено обстеження житлово-побутових умов проживання інвалідів-чорнобильців І групи з метою виявлення нагальних проблем; облаштування окремих палат лікувальних закладів, де перебувають постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС.
У Дніпродзержинську наразі проживають 2104 постраждалих від Чорнобильської катастрофи, з них чорнобильців першої категорії — 148, другої — 1141, третьої — 383, дітей — 381. Інвалідність, пов'язану з аварією на ЧАЕС, мають 148 чоловік. Участь у ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали 2376 мешканців міста. Велика кількість чорнобильців-ліквідаторів на місто чисельністю 254 тис. городян (чисельність наведена станом на 1986 рік) пояснюється великою концентрацією в Дніпродзержинську спеціалістів з професійним досвідом поводження з радіоактивними та хімічно небезпечними речовинами. Більшість із них у перші місяці чорнобильської катастрофи взяли участь у її ліквідації добровільно. Понад 1000 спеціалістів-хіміків з Дніпродзержинська керували окремими підрозділами чорнобильців-ліквідаторів і зуміли вправними та виваженими оперативними діями зберегти життя та здоров’я підлеглих. Мешканець Дніпродзержинська Микола Іпатко був першим комендантом Прип’яті після катастрофи.