Дніпродзержинський міський голова провів зустрічі з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС
22-04-2011

 

21 квітня Дніпродзержинський міський голова Станіслав Сафронов провів зустрічі з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС.
Станіслав Сафронов відвідав міський шпиталь, де наразі проходять курс лікування 20 ліквідаторів аварії на ЧАЕС, вручивши їм матеріальну допомогу.
Згодом Станіслав Сафронов провів у музеї історії міста зустріч з 54 учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС. Вручив обласні та міські відзнаки, матеріальну допомогу ліквідаторам аварії та батькам дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Ліквідатор Микола Циганок отримав від міського голови ордер на однокімнатну квартиру.
«25 років тому, тисячі людей вступили у двобій з невидимим ворогом — радіацією. І серед них були сотні ліквідаторів з Дніпродзержинська. Хіміки, металурги, будівельники, медики, військовослужбовці — усі ви самовіддано працювали на місці аварії, рятуючи нас від жахливих наслідків ядерної катастрофи. Щиро дякую вам за це, шановні ліквідатори, від мене та від усіх дніпродзержинців — низький уклін за ваш життєвий подвиг, за мужність і витримку. Трагедії Чорнобиля і Фукусіми весь світ змусили замислитися: що зробити для того, щоб атом працював лише на мирні цілі і ніколи більше не перетворювався на руйнівну, вбивчу силу. Цей жах і цей біль ніколи не повинні повторитися!», — сказав Станіслав Сафронов.
Спільно з міською владою чорнобильців привітали і депутати міської та районних у місті рад від Партії регіонів — за їх підтримки учасникам ліквідації були вручені солодкі подарунки.
У Дніпродзержинську станом на квітень 2011 року мешкають 1933 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них І категорію має 161 особа, ІІ категорію — 1054, ІІІ категорію — 376; дітей — 277. Велика кількість чорнобильців-ліквідаторів на місто чисельністю 254 тис. городян (станом на 1986 рік) пояснювалася значною концентрацією в Дніпродзержинську спеціалістів з професійним досвідом поводження з радіоактивними та хімічно небезпечними речовинами. Більшість із них у перші місяці чорнобильської катастрофи взяли участь у її ліквідації добровільно. Понад 1000 спеціалістів-хіміків з Дніпродзержинська керували окремими підрозділами чорнобильців-ліквідаторів і зуміли вправними та виваженими оперативними діями зберегти життя та здоров’я підлеглих.