У Дніпродзержинську відкривається VIII Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні»
17-05-2011
З 18 до 26 травня на сцені Дніпродзержинського музично-драматичного театру ім. Лесі Українки проходитиме VIII Міжнародний театральний фестиваль «Класика сьогодні», в якому візьмуть участь 16 театрів із семи країн: України, Молдови, Румунії, Грузії, Росії, Білорусії, Казахстану.
Урочиста церемонія відкриття фестивалю відбудеться у музично-драматичному театрі 18 травня о 18 годині за участю дніпродзержинського міського голови Станіслава Сафронова. 
Особливістю цьогорічного фестивалю стане те, що вистави проходитимуть на двох сценах: сцені театру м Лесі Українки та вперше – на унікальній сцені театральної зали Музею історії Дніпровської металургійного комбінату (колишній Інженерний клуб) Окрім конкурсних вистав, до програми фестивалю включено карнавал, вогняне шоу та феєрверк, фестивальний концерт-капусник, семінар для художників-сценографів «Технології творчого пошуку у сучасній сценографії», який проведене художник-постановник, викладач Санкт-Петербурзької консерваторії Тетяна Астафьєва, а також ярмарок місцевих народних промислів та концертна програма на площі перед театром. До складу журі фестивалю увійшли провідні театральні діячі та критики: Анастасія Єфремова, театральний критик, президент фонду Олега Єфремова (Москва), Алла Підлужна, театральний критик, головний редактор журналу «Український театр», Мирослава Оверчук, театральний критик (Львів), Людмила Шевченко, театрознавець (Донецьк), Михайло Черняк, заслужений артист РФ, артист та режисер Санкт-Петербурзького Молодіжного театру на Фонтанці. Засновниками фестивалю виступили: Дніпродзержинська міська рада, Міністерство культури та туризму України, управління культури Дніпропетровської облдержадміністрації, Національна спілка театральних діячів України, Дніпродзержинський музично-драматичний театр ім. Лесі Українки.
Перший Міжнародний театральний фестиваль „Класика сьогодні” пройшов в Дніпродзержинському музично-драматичному театрі ім. Лесі Українки у 1993 році, традиційно проводиться раз на 2 роки. З 1999 року фестиваль набув статусу міжнародного.