06-06-2011
У Дніпродзержинську на Голубому озері в рамках IV історико-культурологічного фестивалю «Мамай-fest» пройшов майстер-клас київського художника Олега Небесного з образотворчого мистецтва під водою. Про це повідомило інформагентство «Придніпров’я» з посиланням на організатора фестивалю, директора Дніпродзержинського музею історії міста Наталію Буланову.
Разом із досвідченим майстром підводного плавання, професійним художником Олегом Небесним під воду Голубого озера на глибину близько 2,5-3 метрів занурився у повному підводному спорядженні дніпродзержинський художник, член Національної спілки художників України Сергій Бабіч.
За словами Сергія Бабіча, відсутність досвіду підводного плавання звела нанівець всі спроби малювати самому, але спостережень за роботою Олега Небесного вистачить надовго. Підводний пейзаж писався звичайними масляними фарбами, але на спеціально підготовленому полотні (особливо заґрунтованому).
Окрім навичок вправляння ластами, аквалангом, робота під водою потребувала і вміння працювати мастихіном, а не пензлем, клопоту з іншим художнім знаряддям, яке треба було підвантажувати, щоб не сплило. Складнощів додавала і обмежена видимість в озерній воді. Загалом робота над полотном тривала близько години.
Технічну підтримку та страхування учасників майстер-класу надали аквалангісти Дніпродзержинського акваклубу «Арена-Дніпро». Велику зацікавленість до незвичайного способу роботи художників виявили відпочиваючі на озері, деяким, особливо настирним, дозволили доторкнутися до полотна. Замурзавши пальці фарбою, глядачі пересвідчилися у необмежених можливостях художньої творчості та висловили майстрам щирий захват.
Образотворча складова фестивалю «Мамай-fest» включає виставку сучасного українського мистецтва «Україна у знаках та символах», пленер «Вольності Запорозькі. Пам'ять землі», в якому візьмуть участь провідні митці України: заслужений діяч мистецтв України Феодосій Гуменюк (Київ), заслужений діяч мистецтв України Орест Скоп (Львів), члени Національної Спілки художників України Богдан Бринський (Івано-Франківськ), Віктор Цапко (Санкт-Петербург), Євген Прокоф’єв, Анжела Прокоф’єва (Запоріжжя) та інші. Концепція пленеру полягає у висвітленні минулого краю художніми засобами образотворчого мистецтва. Після ознайомлення з козацьким минулим краю художники створять полотна, які поповнять фонди Музею історії міста, а в подальшому стануть основою Музею Мамая.