Депутати Верховної Ради підтримали пропозиції обласної влади щодо вирішення екологічних проблем Дніпропетровщини
08-06-2011
У Кривому Розі пройшло виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Про це повідомили в управлінні преси та інформації Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
За інформацією прес-служби, на засіданні були розглянуті три питання. Перше: про стан виконання Програми поліпшення екологічного стану Дніпропетровської області за рахунок зменшення забруднення довкілля основними підприємствами-забруднювачами на 2007-2015 роки. Друге: про виконання заходів державних програм, спрямованих на радіаційний та соціальний захист населення м. Жовті Води. Третє: про стан виконання заходів щодо забезпечення екологічної безпеки м. Дніпродзержинська та приведення в екологічно безпечний стан уранових об’єктів виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод».
На Дніпропетровщину припадає 16,2% загальнодержавних шкідливих викидів у навколишнє середовище. За цим показником вона посідає друге місце в Україні після Донецької області.
На рівні регіону для вирішення актуальних завдань щодо зниження екологічного навантаження в рамках Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровської області розроблена і реалізується Регіональна екологічна програма. У її рамках поставлено завдання: до 2015 року скоротити на 30% обсяг шкідливих викидів у навколишнє середовище. Основний акцент у ній зроблено на 25 великих підприємств, переважно гірничо-металургійного комплексу та енергетики, сумарний викид яких в навколишнє середовище становить 97%.
У рамках реалізації Регіональної програми ці підприємства лише за перший квартал поточного року вклали в екологічні заходи 200 млн грн, що майже в півтора рази більше, ніж у першому кварталі минулого року.
За результатами засідання Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи ухвалив низку рішень.
Зокрема, парламентарії рекомендували Кабінету Міністрів України при внесенні змін до Державного бюджету України збільшити видатки до показників, передбачених відповідними Державними цільовими програмами з: приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод» (Дніпродзержинськ) в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення; виконання першочергових екологічних заходів у місті Дніпродзержинськ; виконання заходів державних програм, спрямованих на радіаційний та соціальний захист населення м. Жовті Води.
Також члени Комітету рекомендували Уряду привести в відповідність до статті 9 Закону України «Про державні цільові програми» Програму радіаційного й соціального захисту населення м. Жовті Води на 2003–2012 роки та Державну програму забезпечення сталого розвитку регіону видобування та первинної переробки уранової сировини на 2006–2030 роки в частині визначення виконавців окремих заходів та обсягів їх фінансування. Крім того, народні депутати рекомендували Кабінету Міністрів України розробити до 1 квітня 2012 року і затвердити окремою постановою Уряду Програму радіаційного і соціального захисту населення м. Жовті Води на 2013–2030 роки.