Краєзнавче товариство «Кам’янське-Дніпродзержинськ» представило дослідження про маловідомі сторінки життя Георгія Павлова
20-06-2011
Чергове засідання краєзнавчого товариства «Кам'янське-Дніпродзержинськ» було присвячене дослідженням маловідомих сторінок біографії колишнього головного фінансиста ЦК КПРС Георгія Павлова, котрий у роки юності навчався і працював у Дніпродзержинську. Про це повідомила директор Дніпродзержинської центральної бібліотечної системи Тетяна Герасюта.
Георгій Павлов у 1936 році закінчив Дніпродзержинський металургійний інститут, згодом працював у Дніпродзержинську на посаді другого, а потім першого секретаря міськкому партії, завдяки чому потрапив у брежнєвське оточення. У 1965 році Павлов — головний фінансист партії.
Примітно, що Павлов не опікувався власним збагаченням, не заводив собі ніякого особистого майна, крім найнеобхідніших речей. І, навіть пішовши на пенсію після смерті Брежнєва, не втратив свого впливу на деякі сторони партійного життя.
Георгій Павлов очолював Управління справами ЦК КПРС впродовж 18 років, саме він знав, скільки грошей у розпорядженні партії, де вони, і в якому вигляді зберігаються. Тому, коли в 1991 року, майже відразу ж після провалу путчу ГКЧП, він раптом наклав на себе руки, багато хто не повірив у добровільність цього вчинку.
Широкій громадськості ця людина була майже невідома, він завжди тримався в тіні, його бізнесове та особисте життя всіляко охоронялася спецслужбами. Між тим, особистість Павлова та ступінь його впливу на державницькі справи радянських часів заслуговують, на думку членів краєзнавчого товариства, більш пильної уваги.
Дніпродзержинське краєзнавче товариство «Кам’янське-Дніпродзержинськ» створене при міській центральній бібліотеці у 2008 році.