Вторинна переробка хвостосховищ відходів Придніпровського хімзаводу має перспективи видобутку близько 3 тисяч тонн урану
29-05-2008
Вторинна переробка ряду найстаріших хвостосховищ відходів Придніпровського хімзаводу (ПХЗ, Дніпродзержинськ, переробка уранових руд з 1948 по 1991 р.) має перспективи видобутку близько 3 тис. тонн урану.
Про це повідомив колишній генеральний директор ПХЗ, академік Інженерної академії наук, професор Дніпродзержинського технічного університету Юрій Коровін.
Дані про стан хвостосховищ ПХЗ, шляхи мінімізації їх впливу на навколишнє середовище та оптимальні варіанти поводження з радіоактивними відходами Юрій Коровін як колишній керівник ПХЗ та науковець планує оприлюднити 27 травня на сесії міської ради, де програма виходу міста з екологічної кризи обговорюватиметься спільно з депутатами комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та керівниками ряду міністерств і відомств.
За словами Юрія Коровіна, хвостосховища «Центральний яр», «Західне» та частково «Дніпровське» створювалися в ті часи, коли ПХЗ працював з багатими рудами, маючи старі технології видобутку урану.
Проекти вивезення вмісту хвостосховищ до переробних підприємств за межами міста Юрій Коровін вважає необґрунтованими з огляду на можливість ризику радіаційного забруднення території міста та регіону.
Доцільним, на його погляд, може бути лише відновлення потужностей переробки урану безпосередньо на майданчику ПХЗ, що не потребуватиме значних інвестицій, до того ж, буде економічно вигідним при нинішній вартості 1 кг урану на рівні 300 дол. США.
Придніпровський хімічний завод — перше в СРСР підприємство з переробки урану, територія промислового майданчика — 250 тис. кв. м, на території міста складовано близько 36 млн тонн відходів ПХЗ.
У 2003 році створено державну програму „Приведення небезпечних об’єктів виробничого об’єднання „Придніпровський хімічний завод” в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання на 2005-2014 роки” (Постанова КМУ №1846 від 26.11.2003 р.).
(За матеріалами ІАА «Придніпров’я»)